Cykl wzrostu włosa a depilacja laserowa

Cykl wzrostu włosa a depilacja laserowa

Czym jest depilacja laserowa?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Jest wiele metod, dzięki którym możemy spełniać swoje marzenia dotyczące pięknej i gładkiej skóry. Coraz częściej osoby decydują się na depilację laserową, dzięki której osiągane są bardzo satysfakcjonujące efekty. Zabiegowi poddają się zarówno kobiety i mężczyźni, przez co mogą się cieszyć na długi czas gładką i piękną skórą, między innymi bez bolesnych i wrastających włosów. A efekty depilacji są już widoczne nawet po pierwszym zabiegu.

Cykl wzrostu włosa a skuteczność depilacji

Efekty depilacji laserowej uwarunkowane są wieloma czynnikami. Między innymi należy dobrać odpowiednie parametry pod kątem karnacji, grubości oraz koloru włosów, a nawet odpowiednio zweryfikować osobę poddającą się depilacji, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na efektywność epilacji laserowej jest cykl rozwojowy włosa. Dzieli się on na trzy powtarzające się wielokrotnie w ciągu życia fazy. Wyróżnia się fazę wzrostu (anagen), zaniku (katagen) i wypadania (telogen). Skuteczność zabiegu epilacji laserowej zależy od tego, jak duży procent włosów znajduje się w danym momencie w fazie aktywnej, czyli w anagenie. W praktyce, podczas jednego zabiegu jest to około 30%, stąd konieczność wykonania kilku zabiegów dla całkowitego pozbycia się niechcianego owłosienia. Po przejściu włosów w fazę katagenu dochodzi do zahamowana produkcji melaniny. Z uwagi, że melanina jest docelowym miejscem działania światła laserowego, skuteczność zabiegu epilacji w tym momencie jest znacznie obniżona, na którą działo światło lasera. Podczas fazy telogenu, działanie lasera na włosy jest całkowicie nieskuteczne, ponieważ są one wtedy całkowicie niewidoczne na ciele. Faza ta trwa około 4-8 tygodni, co wyjaśnia dlaczego zabiegi muszą być prowadzone w serii w odpowiednich odstępach czasu.

Inne czynniki wpływające na skuteczność depilacji

Należy pamiętać, że na skuteczność epilacji laserowej, poza kluczowym cyklem wzrostu włosa, składają się też inne czynniki. Zaliczamy do nich barwę i grubość włosów, zaburzenia na tle hormonalnym, a także kolor skóry. Ponadto trzeba pamiętać o indywidualnych predyspozycjach pacjenta, a także wieku pacjenta, ponieważ u kobiet w okresie menopauzy z uwagi na poziom zmian hormonalnych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą salon kosmetyczny katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice