Pielęgnacja cery naczyniowej

Pielęgnacja cery naczyniowej

Czym charakteryzuje się cera naczyniowa?

Cera naczyniowa charakteryzuje się rumieńcem na twarzy powstającym na skutek rozszerzających się i pękających naczyń krwionośnych. Skóra należy do wrażliwych, bardzo szybko reaguje na bodźce zewnętrzne, szczególnie na temperaturę, stres, czy alkohol. Dbanie o cerę naczyniową jest dość wymagające, gdyż należy stosować odpowiednią pielęgnację domową, unikać peelingów grubo i drobnoziarnistych, czynników stresowych oraz szczotek myjących.

Pielęgnacja domowa cery naczyniowej

Jaka pielęgnacja domowa oraz zabiegi powinny być stosowane, by zachować zdrowy wygląd skóry i nie pogłębiać problemu pękających naczynek­­­­­­­­­­­­­­­? Zacznijmy od podstaw, czyli od demakijażu. Po całym dniu w makijażu należy delikatnie zmyć go stosując żel myjący, który będzie również sprawdzał się do demakijażu oczu. Myjemy skórę okrężnymi ruchami, zmywając letnią wodą. Unikajmy gorącej wody, gdyż poprzez wysoką temperaturę dochodzi do rozszerzania naczyń krwionośnych i stają się one bardziej widoczne.  Drugim etapem jest stonizowanie skóry oraz nałożenie kremu mocno nawilżającego, cały efekt możemy ulepszyć nakładając pod krem serum. Składniki, które powinny zawierać nasze kosmetyki dedykowane do skór naczynkowych to m.in.: witamina C, K, B3, czy aloes. Będą one niwelować zaczerwienienia na twarzy, wzmacniać ścianki naczyń krwionośnych i chronić przed ich pękaniem. Warto korzystać również z profesjonalnych zabiegów na twarz i oddać się w ręce specjalistów.

Pielęgnacja gabinetowa cery naczyniowej

Po przyjściu do gabinetu bardzo często proponowane są peelingi chemiczne dobierane odpowiednio do cery naczyniowej, które rozjaśniają cerę, ujednolicają jej koloryt, ale przede wszystkim uszczelniają naczynia – tak działa, np. kwas azelainowy oraz fitowy. Kolejnym zabiegiem, któremu warto się poddać jest oxybrazja wodno-tlenowa. Polega na złuszczeniu zrogowaciałej warstwy naskórka poprzez aplikację tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, dodatkowo rewelacyjnie odświeża skórę, polecany szczególnie w okresie letnim. Należy pamiętać o nawilżeniu skóry, w tym pomoże sono-jonoforeza, czyli zabieg, dzięki któremu za pomocą ultradźwięków możemy zaaplikować ampułkę lub serum wgłąb skóry, stymulując ją jednocześnie do produkcji kolagenu oraz elastyny. Nie trzeba znać wszystkich zabiegów dedykowanych do naszych problemów, w tym pomogą specjaliści, by spełnić nasze oczekiwania wobec skóry. Należy unikać zabiegów przy użyciu mikrodermabrazji, gdyż może ona spowodować pękanie naczyń krwionośnych oraz nasilający się rumień. Unikajmy także promieni słonecznych oraz solarium.

 

autor: Roksana Golasińska

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice