Wiosenna pielęgnacja skóry

Wiosenna pielęgnacja skóry

Wiosenna pielęgnacja skóry

Zimowe temperatury dają się mocno odczuć naszej skórze – minusowe temperatury, wiatr, centralne ogrzewanie czy dieta uboższa w świeże owoce i warzywa bogate w odżywcze składniki sprawiają, że kondycja skóry ulega znacznemu pogorszeniu. To właśnie na przełomie zimy/wiosny można dostrzec efekty osłabienia funkcji płaszcza ochronnego skóry, przejawiającego się w postaci poszarzenia, przesuszenia i szorstkości skóry.

Pielęgnacja wiosenna

Celem wiosennej pielęgnacji jest przywrócenie funkcji płaszcza hydrolipidowego skóry. Aby osiągnąć ten cel, należy wprowadzić do swojej codzienności kilka kroków – odpowiednie oczyszczanie skóry, nawilżanie, odżywianie i regeneracja skóry oraz ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Oczyszczanie skóry

Ten etap można realizować w domu przy pomocy peelingów enzymatycznych czy ziarnistych, ale warto też udać się na oczyszczanie do salonu kosmetycznego, w którym zostanie ono wykonane bardziej dogłębnie, przy pomocy specjalnej aparatury czy peelingów chemicznych. Odpowiednie oczyszczanie pozwala skórze lepiej absorbować składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Ponadto, regularne oczyszczanie w gabinecie kosmetycznym pobudza procesy regeneracyjne skóry.

Nawilżanie, odżywianie i regeneracja skóry

W celu nawilżenia i odżywienia skóry niezbędnym jest stosowanie diety bogatej w witaminy i minerały, picie odpowiedniej ilości wody i używanie kosmetyków zawierających m.in. antyoksydanty, takie jak witamina A, E, C, a także retinol czy kwas hialuronowy. Celem efektywniejszego wchłaniania tych składników z kosmetyków, warto skorzystać z usług w gabinecie kosmetycznym. Przy pomocy odpowiednio dobranej metody mezoterapii czy chociażby sonoforezy lub jonoforezy, substancje aktywne zawarte w dedykowanym serum zabiegowym wchłaniają się znacznie lepiej, niż przy pomocy aplikacji manualnej.

Ochrona UV

Stosowanie kremów z filtrem jest najlepszą receptą na utrzymanie skóry w dobrej kondycji i opóźnienie procesów jej starzenia. W szczególni nie można o tym zapominać w okresie wysokiego nasłonecznienia, do którego należy wiosna. Dzięki stosowaniu kremów z filtrem zapobiegamy przesuszeniu skóry i powstawaniu na niej przebarwień.

W przypadku jakichkolwiek problemów z doborem pielęgnacji skóry na wiosnę, warto skonsultować się ze swoim kosmetologiem i poprosić o poradę w zakresie jej pielęgnacji. Prawidłowa pielęgnacja pozwala cieszyć się gładką i zdrową skórą przez długi czas.

 

Mgr Sandra Stępień

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice