Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe pozwala na osiągnięcie pięknej opalenizny w krótkim czasie. Jest to metoda, która umożliwia posiadanie brązowo – złocistej skóry o każdej porze roku. Coraz więcej osób decyduje się na ten typ opalania, gdyż mamy coraz większą świadomość szkodliwości promieniowania słonecznego na skórę.

Na czym polega zabieg?

Zabieg opalania natryskowego opiera się na równomiernym rozpylaniu na ciele w pełni sprawdzonego tonera brązującego. Rozpylacz wytwarza swego rodzaju mgiełkę, która sekwencyjnie opada na skórę. Cała procedura przeprowadzana jest zwykle w specjalnie dostosowanej do tego celu kabinie i trwa ok. 30min. Taka metoda opalania pozwala na uniknięcie nieestetycznych plam, które mogą pojawiać się, np. podczas stosowania samoopalacza. Ponadto, zabieg ten jest przeprowadzany na profesjonalnym sprzęcie i preparatach. Niektóre z substancji opalających pobudzają syntezę melaniny, która odpowiedzialna jest za wytwarzanie pigmentu skóry. Dzięki temu można uzyskać jeszcze ciemniejszą opaleniznę. Oprócz tonera koloryzującego, preparaty zawierają również wiele witamin, które mają korzystny wpływ na stan skóry.

Efekty

Opalanie natryskowe pozwala na utrzymanie pięknej opalenizny, otrzymanej w bezpieczny sposób nawet do kilku tygodni. Jednak to wszystko zależy od kondycji skóry i sposobu jej pielęgnacji przed i po zabiegu. Skóra zarówno przed jak i po powinna być dobrze nawilżona, gdyż to podtrzymuje efekty, jakie uzyskano dzięki natryskowemu opalaniu. Wszelkiego rodzaju peelingi oraz depilacje powinny być wykonane w stosunkowym odstępie czasu, mniej więcej dobę przed zabiegiem. Efekty po opalaniu natryskowym, to nie tylko pięknie opalona, ale także nawilżona i odżywiona skóra. Niemniej jednak, jak każdy zabieg, tak i ten ma przeciwwskazania do jego wykonania.

Przeciwwskazania

Z tej przyjemności powinny zrezygnować szczególnie osoby, które cierpią na różnego rodzaju choroby skóry, są uczulone na któryś ze składników preparatu oraz posiadają świeże rany na obszarze natryskowym. Ponadto z tego zabiegu nie powinny również korzystać osoby z łuszczycą, nadmierną potliwością i zmianami ropnymi. Jeżeli nie ma pewności co do tego, czy ktoś może korzystać z tej przyjemności, najlepiej przed zabiegiem skontaktować się z lekarzem.

Niezależnie od rodzaju zabiegu, skrupulatne przestrzeganie zaleceń osoby wykonującej zabieg pozwala cieszyć się efektami dłużej. Należy pamiętać, by nie zatajać żadnych informacji, które mogłyby wpłynąć na niekorzystne konsekwencje związane ze zdrowiem. Wszystkie nowoczesne technologie poprawy wyglądu są przeznaczone dla ludzi, jednak czasem nie warto ryzykować i ze względów swojego bezpieczeństwa przyjąć odmowę i próbować innych dostępnych metod.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice