Zastosowanie fali uderzeniowej w zabiegach odchudzających

Zastosowanie fali uderzeniowej w zabiegach odchudzających

Fala uderzeniowa określana jest jako fala akustyczna o niskiej częstotliwości. Powstaje ona pod wysokim ciśnieniem w zdawkowym czasie, co pozwala na szybkie przeniesienie energii, na głębokości kilku centymetrów w wyznaczone miejsce w skórze.

Jak działa fala uderzeniowa?

Działanie fali uderzeniowej znalazło swoje zastosowanie w zabiegach odchudzających, a ze względu na swój nieinwazyjny charakter oraz szybką i wysoką skuteczność, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu klientów. Funkcjonowanie takiego zabiegu opiera się na rozbijaniu komórek tłuszczowych, zwanych adipocytami, za pomocą fal emitowanych z głowicy urządzenia wykorzystywanego do zabiegu. Samo wykonanie polega na aplikacji specjalnego żelu na określoną partię ciała, a następnie przykładaniu głowicy, która emituje fale uderzeniowe. Rozbicie komórek tłuszczowych powoduje stopniową eliminację tłuszczu z wybranych partii ciała, co przekłada się na zmniejszenie obwodów oraz wymodelowanie sylwetki. Poza faktem zmniejszenia tkanki tłuszczowej, zabiegi z zastosowaniem fali akustycznej mają również działanie antycellulitowe, co jest rezultatem napięcia oraz wzmożonego ujędrnienia skóry. Wykonywanie tego typu zabiegów wiąże się także z oddziaływaniem na układ chłonny, czyli zapewnia również swego rodzaju drenaż limfatyczny, który także przyczynia się do utraty tłuszczu. Ponadto uefektywnia redukcję obrzęków oraz detoksykację zbędnych składników organizmu, poprzez zwiększenie przepływu limfy. Falę uderzeniową można stosować jako oddzielny, pojedynczy zabieg lub jako terapię łączoną z innymi zabiegami, np. kriolipolizą z systemem Z-lipo.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do wykonania takiego zbiegu są wszystkie te, które są związane z zastosowaniem ultradźwięków. Najpopularniejszymi partiami ciała, na których wykonywany jest zabieg z użyciem fali akustycznej to brzuch, pośladki oraz uda i ramiona, gdyż to właśnie te miejsca są najczęściej dotknięte nadmierną ilością tłuszczu bądź cellulitu.

Efekty

Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chciałaby poprawić wygląd swojej sylwetki i pozbyć się zbędnego tłuszczu. Terapie falą uderzeniową przynoszą szybkie rezultaty, jednak warto je łączyć z innymi zabiegami, ponieważ żadna terapia stosowana samodzielnie nie przyniesie tak spektakularnych rezultatów, jak połączenie dwóch lub więcej zabiegów o dopełniającym się działaniu. Oprócz łączenia z kriolipolizą Z-lipo warto łączyć ten zabieg z falą radiową, co będzie gwarantować większą skuteczność redukcji tkanki tłuszczowej.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice