Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa  jest rodzajem peelingu mechanicznego, który można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Zabieg ten pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry z warstw zrogowaciałego naskórka, nadmiernie wydzielonego sebum czy zaskórników. Pozwala zniwelować widoczność przebarwień, drobnych zmarszczek, blizn, a nawet rozstępów na ciele.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Sam zabieg polega na ścieraniu zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń przez głowicę zaopatrzoną w końcówkę pokrytą mikrodiamencikami. Zanieczyszczenia te są zasysane z użyciem podciśnienia przez otwór w głowicy do specjalnego ujścia w urządzeniu zabiegowym. Po zabiegu, głowica i końcówki pozostają poddane dezynfekcji i sterylizacji, a filtry zawarte w przestrzeni między głowicą a rączką ulegają wymianie.

Łączenie zabiegów mikrodermabrazji diamentowej z innymi

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z innymi zabiegami kosmetycznymi, w celu zwiększenia jego efektywności. W przypadku skór wymagających np. takich, na których widoczne są przebarwienia lub blizny mikrodermabrazja łączona jest z aplikacją odpowiednio dobranych peelingów chemicznych. W przypadku, gdy skóra jest dodatkowo przesuszona, zabieg wzbogaca się o sonoforezę, jonoforezę czy mezoterapię bezigłową, która pozwala na wprowadzenie w głąb skóry odpowiednich substancji aktywnych. Szczególnie polecane są zabiegi z witaminą C, która wykazuje działanie rozjaśniające.

Bezpieczeństwo zabiegu

Sam zabieg mikrodermabrazji diamentowej należy do zabiegów bezpiecznych, o ile jest wykonywany przez wykwalifikowaną osobę, która zadba o zasady higieny zabiegu. Może być również wykonywany u kobiet w ciąży, jednakże z uwagi na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, muszą zwrócić szczególną uwagę na stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak przy większości zabiegów kosmetycznych, podstawowymi przeciwwskazaniami do wykonania mikrodermabrazji diamentowej są zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze skóry, choroby nowotworowe, otwarte rany czy choroby naczyń krwionośnych. Zabieg nie jest wskazany również w przypadku przyjmowania niektórych leków np. retinoidów. Ponadto zabieg nie jest wskazany dla osób mających aktywne zmiany w przebiegu trądziku pospolitego, trądzik różowaty, łuszczycę czy po prostu delikatną, naczyniową skórę.

Mgr Sandra Sędzielewska

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice