Bielizna dla biegaczki

Bielizna dla biegaczki

Dobór bielizny podczas aktywności fizycznej jest bardzo ważny. W trakcie uprawiania sportu na nasz biust działa grawitacja, gdy piersi są nieodpowiednio wspomagane to podczas podskoków podnoszą się w górę i opadają o 12 cm, a skóra się naciąga.

Według statystyk 80% kobiet ma źle dobrany biustonosz ze względu na nieodpowiedni rozmiar i fason. 70% gwarancji dobrze dobranego biustonosza to trafiony rozmiar, a reszta to odpowiedni dla nas fason.

Po latach noszenia źle dobranego biustonosza biust ulega zniekształceniom.

Co spowoduje dobrze dobrany biustonosz? Sprawi, że przede wszystkim zmienia się nasza sylwetka. W ten sposób dbamy także o zdrowie biustu i wygląd naszej skóry.

Czym cechuje się biustonosz sportowy?

Biustonosz sportowy powinien dość mocno przytwierdzać biust do klatki piersiowej. Biust podczas ruchu czy podskoków nie powinien nawet drgnąć. Biustonosz nie powinien łączyć obu piersi w jedną,  a je oddzielać. Powinien być wykonany z tkanin, które oddychają i wydalają pot na zewnątrz. Z reguły powinien mieć fiszbiny . Natomiast te bez fiszbin polecane są do mniej dynamicznych aktywności takich jak pilates czy joga. Jest to na tyle istotne, ponieważ biustonosz z fiszbinami mocniej podtrzymuje biust i mocniej go przytwierdza do klatki piersiowej.

Zatem jak wybrać bielizna dla biegaczki? Wybierając biustonosz sportowy nie należy kupować takich, gdzie rozmiarówka kończy się na określeniach typu s/m/l. Dobry biustonosz sportowy powinien mieć taką samą rozmiarówkę jak biustonosz do noszenia na co dzień.

Dobierając odpowiedni rozmiar należy pamiętać, że obwód powinien podtrzymywać 80% ciężkości naszego biustu, a pozostałe 20% ramiączka. Ramiączka nie powinny się wrzynać. Zalecane są ramiączka, które krzyżują się na plecach, to odciąża kręgosłup i daje nam poczucie lekkości i wygody. Ramiączka powinny być szersze niż tradycyjne i gąbkowane. Fiszbiny powinny być ukryte i zabezpieczone silikonem, by nie odciskały nam się na żebrach. Zapięcie powinno być miękkie, by podczas ćwiczeń wykonywanych na plecach się nie wbijały.

A to kilka zasad dobierania odpowiedniego rozmiaru i fasonu:

  • cała pierś musi zmieścić się w miseczce
  • fiszbiny powinny przylegać do mostka
  • koniec fiszbiny powinien okalać całą pierś, a nie kończyć się w piersi
  • obwód powinien być odpowiednio ciasny by biustonosz nie unosił się do góry

Artykuł powstał na podstawie konferencji „Jak nie biegać” dzięki uprzejmości Moniki Niemiec z Salonu MIG

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice