Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Masaż jest jedną z najstarszych sztuk poprawy funkcjonowania i zdrowotności organizmu. W zależności od techniki, można zredukować stres, czy poprawić krążenie limfy oraz krwi. Zanim rozpocznie się masaż antycellulitowy, trzeba mieć świadomość tego, że będzie on wiązał się z licznym i znacznym uciskiem skóry, a także tkanki podskórnej. Wszystkie te działania są przeprowadzane w celu aktywacji układu limfatycznego i zwiększenie krążenia w żyłach. W tym celu wszystkie ruchy, które wykonuje masażysta, kieruje się w stronę serca. Do masażu wykorzystuje się odpowiedni olejek nawilżający lub krem. W przypadku masażu antycellulitowego można zakupić już gotowe preparaty do tego celu z dodatkiem odpowiednich substancji odżywczych zwiększających efektywność zabiegu. Z początku ruchy są bardzo delikatne, przypominają raczej głaskanie, aniżeli masaż. Później coraz mocniej dokonuje się ucisku skóry, aż w końcu przechodzi się wręcz do szczypania fałd skórnych. Po masażu naturalną reakcją organizmu jest zaczerwienienie skóry. Oznacza to, że masaż został przeprowadzony prawidłowo.

 

Masaż antycellulitowy a inne metody

Problem pomarańczowej skórki dotyka bardzo wielu kobiet. Problem ten wynika nie tylko z genetyki i małej ilości ruchu, ale przede wszystkim ze złej diety. Aby pozbyć się problemu należy szczególnie zadbać o swoją dietę – wyeliminować produkty wysoko przetworzone, szczególnie te o wysokiej zawartości złych kwasów tłuszczowych. Aby skutecznie pozbyć się cellulitu warto połączyć masaż antycellulitowy z innymi środkami takimi jak rollmasaż, bańka chińśka czy sauna na podczerwień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów odchudzających i masażu.   

 

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice