Masaż Ratnaabhyanga – na czym polega ten masaż
Masaż Ratnaabhyanga jest to masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi. Kamienie, które są używane do masażu pochodzą z Indii. Muszę być one odpowiedniej wielkości oraz poddane specjalnej obróbce, dlatego też nie są dostępne w ogólnej sprzedaży. Do masażu wykorzystuje się: jaspisy, awenturyn, tygrysie oko, karneole, kryształ górski, kapis lazuli oraz różowy kwarc. Każdy z nich posiada inne właściwości, tym samym wywiera inny wpływ na masowane ciało. Kamienie szlachetne posiadają właściwości regenerujące, a masaż nimi pozwala się zrelaksować.
Masaż Ratnaabhyanga – przebieg masażu
Masaż Ratnaabhyanga opiera się na teorii przepływu energii w ciele. W organizmie znajdują się ośrodki energii tzw. czakry. Podczas masażu kamienie układane są na ciele zgodnie z mapą punktów energetycznych, następnie masując przesuwa się je wzdłuż kanałów łączących czakry – zwanych meridianami. Zabieg ten skupia się głównie na masowaniu ciała, nie ogranicza się tylko do układania i przesuwania wzdłuż ciała kamieni. Podczas masażu równoważone są centra energetyczne oraz stymulowany jest system nerwowy organizmu. Przepływ energii pozwala na szybszą regeneracje organizmu. Efekt ten może zostać wzmocniony dzięki użyciu do masażu naturalnych olejków.
Masaż Ratnaabhyanga – wskazania i przeciwwskazania do masażu
Masaż gorącymi kamieniami ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, limfatyczny, krążenia a także na tkankę mięśniową oraz skórę. Po zabiegu można zauważyć złagodzenie, a nawet ustąpienie bóli mięśniowych, zmniejszenie obrzęków, poprawę wyglądu skóry – masaż zwiększa jędrność i elastyczność skóry. Masaż Ratnaabhyanga ma działanie fizjoterapeutycznie, wspiera regeneracje organizmu a w okresie rekonwalescencji pomaga przywrócić sprawność. Dzięki właściwościom relaksacyjnym pozwala on łagodzić objawy i skutki stresu.Przeciwwskazaniami do skorzystania z masażu Ratnaabhyanga są: gorączka, zaburzenia czucia, ostre stany zapalne, zakrzepy i zapalenia żył, zmiany dermatologiczne takie jak owrzodzenia, wypryski, stany ropne. Kobiety w ciąży, osoby z chorobami nowotworowymi oraz cierpiące na łamliwość kości również nie powinny korzystać z masażu gorącymi kamieniami.
Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.