Czym jest masaż marokański
Masaż marokański jest czwartym i ostatnim etapem z rytuału piękna Hammam. Hammam jest doskonałym sposobem na odnowę nie tylko ciała, ale także ducha. Rytuał ma na celu uzyskanie stanu całkowitego relaksu i wypoczynku, a także oczyszczenia i głębokiego nawilżenia skóry.
Przebieg masażu marokańskiego
Rytuał ten składa się z czterech części:
- Pierwszy etap– przygotowawczy
Pierwszym zabiegiem jest sauna. Pobyt w łaźni parowej powinien trwać około 15-20 minut (w zależności od odczuć). Wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza powodują rozszerzanie porów jak również doskonale zmiękcza i nawilża skórę. Pozwala to na łatwiejsze usuwanie zanieczyszczeń oraz toksyn z organizmu.
- Drugi etap- oczyszczający
Tutaj wykorzystywane jest czarne mydło – savon nori oraz rękawica kessa, służą one do wykonania peelingu całego ciała. Savoon nori to tradycyjne marokańskie mydło roślinne wytwarzane z oleju z oliwek oraz czarnych oliwek. Konsystencja pasty ułatwia nakładanie na ciało a właściwości enzymatyczne sprawiają iż jest produktem idealnym do wykonaniu pellingu. Kessa wykonana jest z tkaniny o ziarnistej fakturze, służy do usuwania martwego naskórka. Po połączeniu mydła z wodą uzyskujemy delikatną pianę. Kessą nakładamy pianę na zwilżoną wodą skórę. Marokańską rękawicą wykonujemy gomaż, czyli masaż okrężnymi ruchami zaczynając od kończyn podążając w kierunku serca. Zabieg przeprowadzamy na całe ciało jednak zwracana jest największa uwaga na miejsca z grubszym naskórkiem (np. łokcie, pięty) oraz na miejsca z widocznym cellulitem. Intensywność należy dostosować do indywidualnych wrażeń oraz wrażliwości skóry. Po zakończonym masażu dokładnie spłukujemy całe ciało wodą.
- Trzeci etap – oczyszczanie glinką
Glinka Rhassoul – wulkaniczna glinka, która po połączeniu z wodą tworzy papkę. Powstałą masę nakładamy na osuszoną skórę cienką warstwą. Po całkowitym wyschnięciu glinki należy spłukać letnią wodą całe ciało.
- Czwarty etap- rytuał namaszczenia
Końcową częścią jest dogłębne nawilżenie oczyszczonej skóry. Do tego zadania używamy „marokańskiego płynnego złota”, czyli olejku arganowego. Rozsmarowujemy olejek na całym ciele i pozostawiamy do wchłonięcia. Masaż ma na celu wyciszenie i zrelaksowanie oraz długotrwałe nawilżenie.
Efekty masażu marokańskiego
Masaż marokański pobudza ukrwienie tkanek oraz przepływ limfy, wspaniale odżywia i nawilża skórę, nadaje jej jedwabistą miękkość, rozluźnia napięte mięśnie.
Przeciwwskazania do masażu to nowotwory, choroby wirusowe i zakaźne, choroby skóry, układu krążenia, gorączka.
Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.