MASAŻ UPANHASVEDA

s

MASAŻ UPANHASVEDA

Historia masażu Upahasveda

Masaż Upahasveda jest masażem wywodzącym się z starożytnej hinduskiej tradycji. Jest on wykonywany na siedząco. Zabieg obejmuje okolice barków, karku i pleców. Do wykonania masażu używa się podgrzanego, ziołowego ajurwerdyjskiego oleju – „tailam”. „Tailam” to tradycyjnie wytwarzany olej na bazie oleju z nasion białego sezamu lub oleju z kokosa oraz ziół leczniczych. Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające i ściągające, poprawia krążenie krwi oraz działa kojąco na nerwy. Olej kokosowy ma przyjemny, odświeżający zapach, łagodzi choroby skóry – wypryski, trądzik, egzema, ma również działanie przeciwbakteryjne. Upahasveda szczególnie polecany jest osobom, które mają siedzący tryb życia. Masaż ten warto wykonać, gdy odczuwamy bóle głowy, napięcie mięśni przykręgosłupowych i barków sprawdzi się również doskonale przy stanach depresyjnych oraz nerwicach.

Przebieg masażu Upahasveda

Masaż powinien trwać około 30 minut. Upanhasveda jest masażem pobudzającym, dlatego ruchy powinny być intensywne, ale nie bolesne. Podczas masażu stosujemy różne techniki: między innymi głaskanie, rozcierania, rozciąganie oraz oklepywanie. Zabieg wykonujemy z użyciem paliczków, całych dłoni, nasady dłoni oraz przedramion. Obejmuje cały grzbiet, okolice obręczy barkowej oraz karku skupiając się głównie na miejscach obolałych i nadmiernie napiętych. Zabieg ma na celu zmniejszenie napięcia mięśni oraz przywrócenie prawidłowego przepływu energii Qi przez meridiany.

Efekty masażu Upahasveda

Efekt odczuwalny jest od razu po zabiegu. Masaż redukuje uczucie zmęczenia, koi nerwy, niweluje bóle mięśni i bóle migrenowe, harmonizuje działanie układu nerwowego oraz mięśniowego. Ponadto polecany jest osobom, które borykają się z bólami migrenowymi, ponieważ według doniesień, masaż ten redukuje tego rodzaju dolegliwości. Przeciwwskazaniami do wykonania masażu Upahasveda są: ostre stany zapalne, menstruacja, choroby zakaźne, nowotwory.

 

 

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

 

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice