Masaż balijski 

Masaż balijski 

Masaż balijski

Balijski masaż jest tym rodzajem masażu, który wykonuje się przy spokojnej muzyce z wykorzystaniem elementów akupresury i olejków eterycznych, jak na przykład róża, czy ylang- ylang. Tradycyjny masaż balijski ma swoje korzenie z egzotycznej wyspie Bal i stanowią starożytną technikę leczenia wielu dolegliwości. Technika te była przekazywana z pokolenia na pokolenie, a teraz służy wielu ludziom na całym świecie. Aby wykonać ów masaż, potrzebne jest klasyczne łózko do masażu albo miękka mata rozłożona na podłodze. Wykorzystane olejki podczas masowania ciała pozwalają na odprężenie i zrelaksowanie napiętych mięśni. Już po jednym zabiegu odczuwa się błogi spokój. Momentami podczas zabiegu stosuje się silny ucisk, dzięki czemu dociera się do najgłębszych warstw mięśni, tym samym eliminując skurcze. Masaż ten jest szczególnie polecany osobom, które długie godziny spędzają przed komputerem i skarżą się na bóle kręgosłupa, czy migreny. Taka terapia pomaga uzyskać wewnętrzny spokój i harmonię, a także poprawia ogólny stan zdrowia i kondycję organizmu.

 

Dla kogo masaż balijski

Masaż ten stosowany może być praktycznie dla każdego. W masażu zawarte są zarówno elementy relaksacyjne jak i lecznice. Prawdziwy masaż balisjki przekazywany jest często w kręgach rodzinnych mieszkańców wyspy Bal – gdzie pozostaje niezmienny od stuleci. Masaż ten stanowi połączenie głębokiego relaksu, pielęgnacji ciała i elementów leczniczych.

Jeśli szukasz skutecznego masażu to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

 

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice