Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, którego celem jest zapobieganie powiększaniu się już powstałego cellulitu. Co więcej, zabieg ten wspomaga odchudzanie. Zredukowanie cellulitu jest bardzo trudnym zadaniem. Im wcześniej zatem rozpocznie się pielęgnację swojej skóry, tym szybciej pozbędzie się nieefektywnie wyglądającego cellulitu. Służyć temu ma masaż limfatyczny, który wstrzymuje dalszy rozwój skórki pomarańczowej. Stymuluje on bowiem przepływ wszystkich płynów, jak krew i limfa. Jeżeli stosuje się go systematycznie, można już po niedługim czasie zobaczyć wyraźnie jędrniejszą skórę. Eliminacji ulegają ponadto obrzęki i różnego typu zmiany skórne. Drenaż limfatyczny nie jest zabiegiem przypominającym tradycyjne formy masażu. Jego zadaniem jest udrożnienie węzłów chłonnych i przesunięcie limfy, by jej prawidłowy przepływ został przywrócony. Drenaż jest szczególnie polecany młodym mamom, które po porodzie są osłabione i chciałyby jak najszybciej powrócić do formy oraz przywrócić swojemu organizmowi prawidłowy rytm.

 

Wskazania do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny wykorzystuje się nie tylko w kosmetyce, ale również w medycynie. Drenaż limfatyczny wskazany jest wszędzie tam, gdzie występują obrzęki.  Szczególnie dotyczy to obrzęku kończyn dolnych a nawet czasem rąk. Ważne jest, aby drenaż wykonywany był przez osobę wykwalifikowaną – najlepiej fizjoterapeutkę, który doskonale zna umiejscowienie wszystkich dróg odprowadzanie limfy. Prawdą jest, że na rynku występuje wiele urządzeń, które próbują wyręczyć człowieka w drenażu – np rękaw typu BOA, natomiast nie będzie on tak dokładny jak ręka wykwalifikowanego specjalisty.

Jeśli szukasz innych ciekawych masaży zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż Limfatyczny
 4. Masaż  Klasyczny
 5. Masaż Lomi – lomi
 6.  Masaż Ajurwedyjski
 7.  Masaż Gorącymi kamienia
 8. Masaż Masaż antycellulitowy
 9. Masaż odchudzający
 10. Masaż sportowy
 11. Masaż Tkanek głębokich
 12. Masaż Balijski
 13. Masaż Stemplami ziołowymi

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice

Post a Comment