Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

Masaż łącznotkankowy mimo iż nazwą może odstraszać, wcale nie jest bolesny i nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć i doznań. Jego celem jest przede wszystkim zrelaksowanie mięśni i zmniejszenie napięcia powstałego w nich wskutek wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Masaż tkanek głębokich jest wykonywany łokciami, ale również przedramionami i palcami. Naciska się na tkankę pod kątem około 45 stopni i przyczynia się do jej rozciągania, lecz nie uciskania. W zależności od napięcia mięśni masażysta dobiera odpowiednią siłę i ruchy wydłużające, by – jak sama nazwa wskazuje- wydłużyć mięśnie. Zanim przystąpi się do zabiegu, najlepiej dwie godziny przed jego rozpoczęciem nie przyjmować ciężkostrawnych posiłków. W trakcie masażu ma się na sobie wygodne ubranie. Kiedy jednak najlepiej poddać się właśnie takiemu zabiegowi? Wskazania do niego mają osoby, u których pojawia się ból w obrębie kręgosłupa, przez co nie może ona przybrać odpowiedniej postawy ciała. Masaż wykonuje się również w przypadku rwy kulszowej i barkowej oraz często nawracających bólów głowy.

 

Kto może wykonywać masaż tkanek głębokich

Można powiedzieć, że masaż tkanek głębokich znajduje się gdzieś między fizjoterapią a masażem. Zawiera on elementy typowe dla masażu jak i fizjoterapii. Należy jednak pamiętać, że nie może być od stosowany jako niezależna terapia np rwy kulszowej, ponieważ podstawą każdej terapii jest diagnoza. Dlatego też masaż tkanek głębokich należy traktować jako dodatek do fizjoterapii.

 

Pełną ofertę masaży znajdziesz pod tym linkiem

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice

Post a Comment