Masaż sportowy

Masaż sportowy

Masaż sportowy

Jeżeli zawodowo uprawia się sport, jest się objętym opieką wielu fizjoterapeutów oraz masażystów. Każdy sportowiec w trakcie codziennego treningu przechodzi zatem przez masaż sportowy. Różnica między tą formą, a masażem klasycznym jest taka, że przy tym pierwszym wykorzystuje się znacznie większe pokłady energii i siły. Jest to bowiem rodzaj masażu, który stanowi nierozerwalnie element całej odnowy biologicznej sportowca i w specjalnie dla jego potrzeb przygotowanych planach treningowych uwzględnia się tego typu zabiegi. Sportowiec poddawany masażowi sportowemu może liczyć na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia kontuzji oraz zakwasów. Co więcej, pomaga on zrelaksować się i rozgrzać przemęczone mięśnie, a także wyeliminować negatywne skutki przetrenowania. Kolejnym pozytywnym aspektem omawianego zabiegu jest zwiększenie krążenia krwi oraz limfy w organizmie. Do wyboru jest kilka opcji. Sportowe masaże mogą poprawiać kondycję sportowca i pomoc uzyskać ej najwyższy poziom. Mogą także rozluźniać mięśnie oraz wzmacniać je przed planowanymi zawodami.

 

Kto może wykonywać masaż sportowy?

Masaż sportowy powinien być wykonywany przez wykształconego masażystkę lub fizjoterapeutę. Należy pamiętać, że masaż sportowy należy do grupy masaży dość mocnych, zatem nie należy oczekiwać że będzie on relaksujący i przyjemny. Masaż opiera się głównie na technikach ugniatania, które przyśpieszają regenerację mięśni. Z jednej strony trzeba użyć dość dużo siły, natomiast nie należy z tym przesadzać – ponieważ jeżeli po masażu zostaną siniaki – został on po prostu źle wykonany. W naszej ofercie posiadamy również masaż sportowy. 

 

 

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice