Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Masaż Klasyczny

Celem masażu klasycznego jest rozluźnienie napiętych mięśni oraz ukojenie nadszarpniętych nerwów. Kiedy dopada nas stres, nie możemy poradzić sobie z wieloma problemami i brakiem czasu, właśnie taka chwila relaksu może pomóc nam odprężyć się i powrócić do formy. Masaż klasyczny wykonany przez masażystę ma nie tylko działanie relaksujące, ale również lecznicze. Pomaga pozbyć się napięcia mięśniowego, które powoduje ból w plecach i kręgosłupie. Obecnie określa się go nawet jako jedną z metod pomocniczych w fizjoterapii, kiedy właśnie ciało i psychika są dotknięte na podobnym poziomie przemęczeniem i wyczerpaniem.

Wariacje masażu klasycznego

Masaż ten można śmiało połączyć z aromaterapią, ale również z muzykoterapią. Dzięki temu wyeliminowane zostają wszystkie skurcze mięśniowe, a nawet bóle stawów oraz bóle głowy spowodowane napięciem. Taką formę masażu można stosować z sukcesem nie tylko w codziennym relaksie, ale również przed aktywnością fizyczną, ponieważ pomaga ona rozgrzać mięśnie oraz przygotować się do zwiększonego wysiłku całego organizmu.

Efekty masażu

Oprócz odprężenia i relaksu masaż ten może pełnić również funkcję leczniczą. Należy pamiętać, aby był on wykonywany przez osoby wykwalifikowane posiadające najlepiej studium masażu lub fizjoterapeutów. Warto jednak zastanowić się, czy w danym przypadku potrzebujemy masażu czy fizjoterapii. W przypadku gdy powodem naszych bóli są jedynie spięte mięśnie – masaż może okazać się dość dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zapoznać się z naszą ofertą dotyczącą masażu zapraszamy pod ten link.

 

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice