Masaż Indiański

Masaż Indiański

Masaż Indiański – charakterystyka masażu

Masaż Indiański pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej jednak niektóre źródła podają, że już Aztekowie stosowali tą terapie. Jego nadrzędnym celem jest przywrócenie organizmowi energii oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Doskonale odpręża i relaksuje, a dla osób nadmiernie narażonych na stres likwiduje oznaki zmęczenia i poprawia nastrój. Może również pomoc w walce z łupieżem i wypadaniem włosów jeśli jego podłożem jest stres. Zalecany jest również u osób z częstymi bólami głowy oraz w rehabilitacji osób po urazach lub chorobach. Jedna sesja jest w stanie bardzo dobrze ukrwić nasz mózg czego efektem jest dłuższy czas koncentracji o nawet kilka dni.

Masaż Indiański – przebieg masażu

Jeśli chodzi o technikę wykonania to bardzo różni się od innych typów masażu, gdzie głownie pacjent znajduje się w pozycji leżącej. Tutaj pacjent przyjmuje pozycje siedzącą. Przed osobą dajemy taboret bądź krzesło aby mógł oprzeć ręce. Masażystka zaś stoi lub klęczy za pacjentem. Na początku terapeuta opracowuje kość krzyżową samymi opuszkami, a następnie przechodzi na dalsze rejony. Głównymi technikami stosowanymi w masażu indiańskim jest głaskanie i muskanie. Niestety masaż ten nie trwa zbyt długo bo zaledwie 10 min. Może właśnie dlatego nie jest tak bardzo popularny w naszym kraju.


Masaż Indiański – wskazania i przeciwwskazania

Jeśli chodzi o przeciwwskazania to są to głownie stany zapalne skóry, infekcje, nowotwory oraz ciążą. Jego nazwa może być mylna ponieważ nie jest tylko masażem indiańskim. Jest to również połączenie masażu Shiatsu i drenażu limfatycznego. Według Shiatsu wszystkie problemy spowodowane są nieprawidłowym przepływem energii Chi, która w niewłaściwy sposób przepływa przez tzw. meridiany. Dlatego aby przywrócić prawidłowy przepływ energii należy je odblokować. Polega to na uciśnięciu prawidłowym punktów na ciele. W drenażu limfatycznym również próbujemy przywrócić prawidłowy przepływ ale już nie energii chia limfy, która przepływa przez cały organizm. Nie jest to wymagane, jednak dla dodatkowych korzyści aby osoba korzystająca z te jprzyjemności mogła się jeszcze bardziej zrelaksować stosuje się również olejki eteryczne, które stanowią element aromaterapii.

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice