Masaż dłoni

Masaż dłoni

Masaż dłoni – co to za masaż

W dzisiejszym świecie większość swojego czasu spędzamy przed komputerem. Dlatego nasze dłonie są co raz bardziej narażone na różne bóle z tym związane. Na ratunek przychodzi nam masaż dłoni, który co raz bardziej staje się popularny u osób borykających się z bólami w obrębie rąk. Jest to skuteczny i łatwy sposób do osiągniecia pięknych i zdrowych dłoni. Systematycznie przeprowadzany poprawia ukrwienie przez co poprawia się elastyczność skóry. Dłoń jest bardziej odżywiona i milsza w dotyku. Prawidłowo wykonany przeciwdziała zwyrodnieniom i skrzywieniom, które najczęściej spowodowane są długotrwałą pracą za biurkiem.

Masaż dłoni – przebieg masażu

Aby masaż przyniósł zamierzone efekty musi spełniać pewne warunki. Jednym z najważniejszych jest sekwencja ruchów oraz nacisk z jakim go wykonujemy. Powinien być dostosowany do napięcia mięśni. Kierunek ruchów powinien być zgodny z przebiegiem naczyń krwionośnych i limfatycznych ( kierunek do sercowo). Najczęstszymi technikami, które stosuje się w masażu to głaskanie i rozcieranie. Należy pamiętać, że zarówno na początku jak i na końcu wykonujemy głaskanie. Techniki te mają za zadanie rozluźnić napięte struktury ale również pobudzić metabolizm skóry. Główną technika jest tutaj rozcieranie, gdzie ruchywykonuje się szybko i krótko. Ruchy powinny być tutaj dostosowane do budowy dłoni pacjenta. Masaż dłoni zaczynamy od palców w stronę nadgarstka.Każdy palec zostaje rozcierany ze wszystkich stron. Głównie masażysta używa do tego trzech palców ( kciuk, palec wskazujący i środkowy), natomiast druga ręka przytrzymuje masowana dłoń pacjenta. Kolejnymi masowanymi częściami jest śródręcze, wnętrze dłoni a na końcu staw promieniowo-nadgarstkowy.

Masaż dłoni – dla kogo ten masaż

Masaż dłoni jest dość krótkim zabiegiem. Jego czas nie powinien przekraczać 15 min na dłoń. Jeśli chcemy uzyskać najlepsze efekty należy go stosować regularnie ( przynajmniej raz na tydzień). Do masażu można zastosować różnego rodzaju olejki eteryczne, które mają działanie odświeżające i relaksacyjne. Najczęściejstosuje się olejki z lawendy i cytrusów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efekt terapii można zastosować muzykoterapie, która w połączeniu z olejkami i masażem da nasz jeszcze lepsze efekty.

 

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice