Masaż Chua K’a

Masaż Chua K’a

Masaż Chua K’a – skąd wywodzi się masaż

Masaż Chua K’a po raz pierwszy został wprowadzona przez Chilijczyka Oscara Ichazo. Przedstawił on swoją metodę grupie studentów z Chille, a następnie Amerykanom. Metoda powstała w latach sześćdziesiątych. Ichano nawiązywał do legend o mongolskich wojownikach, którzy podczas walk musieli samodzielnie radzić sobie z bólem aby w pełni wrócić do walki. Mówi się, że technika wpływała również bardzo na psychikę wojowników. Dzięki niemu mogli bez strachu ruszyć w bój. Metoda ta polega na opracowywaniu odpowiednich części ciała w danej kolejności, zaczynając od lewej stopy.

Masaż Chua K’a – historia masażu

Oscar Ichazo podzielił ciało człowieka na 27 stref karmy. Każda strefa odpowiada za inną emocje. Przykładowo strach przed śmiercią jest manifestacja bólu kolana, duży smutek objawia się bólem w obrębie klatki piersiowej, a zaczerwienione policzki są oznaką wstydu. Metoda ta jest formą samodzielnego masażu i polega na usunięciu zarówno fizycznego jak i psychicznego napięcia, poprzez zastosowanie ucisku, opukiwania, oddzielania mięśni od kości itd. W pracy na tkankach używane są również kije o nazwie K’a, poprzez które uczymy się przekazywać energię i ciepło do kości. Usuwając napięcie fizyczne uwalniamy napięcie psychiczne.

Masaż Chua K’a – przebieg masażu

Całościowa procedura masażu polega na opracowaniu 27 stref, następnie na zwijaniu skóry, a na końcu zastosowaniu kijów K’a. W technice zwijania, skóra i tkanki podskórne są zwijane na głębokich strukturach, tym samym podnosząc skórę właściwą, tkankę podskórną wraz z głęboką powięzią. Można zauważyć, że już w latach sześćdziesiątych Ichazo zwracał uwagę nie tylko mięśnie i warstwy skóry ale również na powieź, która w dzisiejszych czasach stała się bardziej brana pod uwagę niż kiedyś. Metoda ta stosowana jest w celu zmniejszenia bólu i przywrócenia ruchomości. Dodatkowo stymuluje krążenie oraz działa jako drenaż limfatyczny. Ta trzyczęściowa metoda integruje te fizyczne aspekty pracy z ciałem z praktyką “świadomej świadomości”. W medycynie chińskiej zastosowanie przepływu energii witalnej pochodzącego z punktu w dolnej części brzucha określana jest jako tan t’ien, W metodzie Arica znana jako Kath.

 

 

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice