Masaż Garshanam

Masaż Garshanam

Masaż Garshanam – opis masażu

Masaż Garshanam to peelingujący zabieg całego ciała, wykorzystującym sól i sproszkowane  zioła, które dobierane są według starohinduskiej receptury. Jest to masaż pochodzący z rodziny ajurwedyjskich, wywodzący się ze staroindyjskiego systemu Ajurweda. Znaczenie koncepcji ajurwedy można nakreślić dochodząc genezy słowa – ajur – oznacza życie, weda – to życie, przebieg życia. Koncepcja dosyć holistyczna, tak jak właśnie masaż Garshanam.

Masaż Garshanam – przebieg masażu oraz efekty masażu

Masaż obejmuje peeling całego ciała, który w znacznym stopniu usprawnia krążenie, nadaje skórze elastyczności, usuwa martwy naskórek, wspomaga wydzielanie toksyn z organizmu a przede wszystkim ujędrnia. Zabieg ten należy do terapii z cyklu Svedana (terapii napotnych), których celem jest poprawa cyrkulacji krwi i stymulowanie układu limfatycznego. W efekcie tej stymulacji uzyskuje się oczyszczenie organizmu z toksyn. Polecany szczególnie osobom zmagającym się z
małą elastycznością skóry, spadkiem jej nawilżenia i z niewystarczająco gładka skórą, ponieważ stymuluje mikrokrążenie, oddziałuje antycellulitowo a zarazem regeneracyjnie na całe ciało. Dzięki holistycznemu podejściu stosowanemu podczas masażu Garshanam uzyskuje się efekt odmłodzenia skóry na całym ciele. Przeprowadzając rytuału Garshanam nie stosuje się żadnych olei, jest to masaż suchy. Polega on na zastosowaniu na dłonie jedwabnych rękawiczek, które umożliwiają przeprowadzenie suchego masażu. Masaż Garshanam również kapitalnie peelinguje i wygładza skórę. Aby uzyskać jeszcze lepszy i długotrwały efekt masażu Garshanam wskazane jest zastosowanie dodatkowo masażu Abhyanga lub masażu witalnego. Zabieg jest szczególnie zalecany osobom rozpoczynającym lub będącym w trakcie trwania kuracji oczyszczających i wyszczuplających.

Masaż Garshanam – wskazania i przeciwwskazania do masażu

Ponadto Garshanam, dzięki temu że jest masażem całościowym, rozgrzewając działa rozluźniająco na mięśnie i cały organizm. Najczęstsze wskazania do przeprowadzenia masażu Garshanam:
– mało elastyczna skóra, występujący cellulit, niedostatecznie nawilżona skóra, przy kuracjach oczyszczających i wyszczuplających, przemęczenie organizmu, stres. Do przeciwwskazań odnoszących się do tego masażu należą:
– przerwanie ciągłości tkanek, choroby skóry, owrzodzenia, ciąża, zaburzenia krążenia, zapalenie
żył, choroba nowotworowa.

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice