Masaż Garshanam – opis masażu
Masaż Garshanam to peelingujący zabieg całego ciała, wykorzystującym sól i sproszkowane zioła, które dobierane są według starohinduskiej receptury. Jest to masaż pochodzący z rodziny ajurwedyjskich, wywodzący się ze staroindyjskiego systemu Ajurweda. Znaczenie koncepcji ajurwedy można nakreślić dochodząc genezy słowa – ajur – oznacza życie, weda – to życie, przebieg życia. Koncepcja dosyć holistyczna, tak jak właśnie masaż Garshanam.
Masaż Garshanam – przebieg masażu oraz efekty masażu
Masaż obejmuje peeling całego ciała, który w znacznym stopniu usprawnia krążenie, nadaje skórze elastyczności, usuwa martwy naskórek, wspomaga wydzielanie toksyn z organizmu a przede wszystkim ujędrnia. Zabieg ten należy do terapii z cyklu Svedana (terapii napotnych), których celem jest poprawa cyrkulacji krwi i stymulowanie układu limfatycznego. W efekcie tej stymulacji uzyskuje się oczyszczenie organizmu z toksyn. Polecany szczególnie osobom zmagającym się z
małą elastycznością skóry, spadkiem jej nawilżenia i z niewystarczająco gładka skórą, ponieważ stymuluje mikrokrążenie, oddziałuje antycellulitowo a zarazem regeneracyjnie na całe ciało. Dzięki holistycznemu podejściu stosowanemu podczas masażu Garshanam uzyskuje się efekt odmłodzenia skóry na całym ciele. Przeprowadzając rytuału Garshanam nie stosuje się żadnych olei, jest to masaż suchy. Polega on na zastosowaniu na dłonie jedwabnych rękawiczek, które umożliwiają przeprowadzenie suchego masażu. Masaż Garshanam również kapitalnie peelinguje i wygładza skórę. Aby uzyskać jeszcze lepszy i długotrwały efekt masażu Garshanam wskazane jest zastosowanie dodatkowo masażu Abhyanga lub masażu witalnego. Zabieg jest szczególnie zalecany osobom rozpoczynającym lub będącym w trakcie trwania kuracji oczyszczających i wyszczuplających.
Zalety masażu
- Złuszczanie: Masaż Garshana pomaga złuszczać skórę, usuwając martwe komórki naskórka i stymulując regenerację komórek. Może to poprawić ogólny wygląd i teksturę skóry.
- Drenaż limfatyczny: Technika masażu stosowana w masażu Garshana może pomóc w pobudzeniu układu limfatycznego, który jest odpowiedzialny za usuwanie odpadów i toksyn z organizmu. Może to pomóc wzmocnić układ odpornościowy i poprawić ogólny stan zdrowia.
- Poprawa krążenia: Masaż może również pomóc poprawić krążenie krwi, co może zwiększyć dostarczanie tlenu i składników odżywczych do komórek i tkanek ciała.
- Relaks: Podobnie jak wiele form masażu, masaż Garshana może pomóc w relaksacji i zmniejszeniu stresu.
- Lepsze trawienie: Praktykujący ajurwedę uważają, że masaż Garshana może pomóc poprawić trawienie poprzez stymulację narządów trawiennych i zwiększenie przepływu soków trawiennych.
Należy zauważyć, że badania naukowe dotyczące konkretnych korzyści masażu Garshana są ograniczone, a indywidualne wyniki mogą się różnić. Z naszego doświadczenia wynika, że jak w przypadku każdej formy masażu, ważne jest również skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalista. W celu omówienia uwszelkich problemów zdrowotnych lub schorzeń, które możesz mieć przed poddaniem się zabiegowi.
Wskazania i przeciwwskazania do masażu
Ponadto Garshanam, dzięki temu że jest masażem całościowym, rozgrzewając działa rozluźniająco na mięśnie i cały organizm. Najczęstsze wskazania do przeprowadzenia masażu:
– mało elastyczna skóra, występujący cellulit, niedostatecznie nawilżona skóra, przy kuracjach oczyszczających i wyszczuplających, przemęczenie organizmu, stres. Do przeciwwskazań odnoszących się do tego masażu należą:
– przerwanie ciągłości tkanek, choroby skóry, owrzodzenia, ciąża, zaburzenia krążenia, zapalenie
żył, choroba nowotworowa.
Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.