Czy masaż odchudzający odchudza?

Czy masaż odchudzający odchudza?

Masaż odchudzający

W zależności od rodzaju masażu, można także zdecydować się na taki, który wesprze proces odchudzania u osób zmagających się z tym trudnym wyzwaniem w ich życiu. Szczególnie pomocny może okazać się masaż odchudzający. Nie tylko wspomaga on spalanie tłuszczu, ale również pomaga zwalczyć cellulit, który u osób otyłych występuje znacznie częściej. Szczególnie mowa tutaj o okolicach pośladków i ud. Wspomniany masaż przyczynia się do pobudzenia układu krążenia krwi oraz limfy. To z kolei spowoduje oczyszczenie organizmu z nagromadzonych w nim, często w wyniku wielu lat toksyn. Taki masaż można przeprowadzić samodzielnie w domu, jednak mimo wszystko warto przynajmniej na początku skorzystać w tej kwestii z pomocy specjalisty. Podczas takiego masażu nie tylko pomagamy swojemu ciału w odchudzaniu, ale także relaksujemy się dzięki zastosowaniu olejków eterycznych. Do wyboru jest kilka wersji zabiegu. Można zdecydować się na masaż odchudzający dla całego ciała lub tylko dla brzucha. Niektórzy wybierają jedynie masaż antycellulitowy dla ud lub pośladków. Opcji jest wiele. Każda przełoży się na wyżej wspomniane pozytywne efekty w postaci poprawy funkcjonowania zarówno ciała, jak i ducha.

Czy masaż odchudza?

Idealna sylwetka, dzięki której będziemy się dobrze czuć i jeszcze lepiej wyglądać, to pragnienie wielu kobiet. Marzy nam się talia osy, płaski brzuch, szczupłe uda, które dodadzą nam pewności siebie i sprawią, ze będziemy świetnie wyglądać w każdej kreacji. Nadmiar tkanki tłuszczowej zaczyna nam szczególnie przeszkadzać w okresie letnim. Dni stają się wtedy coraz cieplejsze, więc chcemy odsłoń trochę więcej ciała. Zakładając krótkie spodenki i topy czy bikini, nie jesteśmy w stanie ukryć tłuszczyku który zimą chował się pod luźnymi swetrami. Wiele z nas przeszukuje wtedy strony internetowe w celu znalezienia szybkiego i prostego sposobu na schudnięcie. Jedną z wielu propozycji, jakie podpowiada nam internet jest „masaż odchudzający”. Ćwiczenia czy dieta wymagają od nas często wielu wyrzeczeń i zaangażowania, więc masaż wydaje się atrakcyjniejszym pomysłem. Podczas gdy my będziemy się relaksować, nasza niechciana tkanka tłuszczowa sama będzie się spalać? Rozwiązanie idealne! Ale czy faktycznie tak to właśnie działa?

Masaż odchudzający

Masaż odchudzający nie odchudza, lecz wspomaga proces odchudzania i modelowania sylwetki. Nie może wiec zastąpić diety czy ćwiczeń w drodze do osiągnięcia idealnej sylwetki, ale jak najbardziej może je wesprzeć zwiększając ich efektywność. Drenaż limfatyczny, który jest główna składową tzw. masażu odchudzającego usprawnia krążenie limfy, redukuje zastoje wodne i działa detoksykacyjnie. Dzięki temu masażu limfatyczny powoduje zmniejszenie obrzęków oraz jest skutecznym narzędziem w walce z cellulitem wodnym. Ponadto masaż pobudza krążenie krwi, dzięki czemu przyspiesza doprowadzanie tlenu do komórek oraz usuwanie z nich zbędnych produktów przemiany materii. W procesie odchudzania masaż pomaga również zadbać o kondycję skóry. Szybka utrata kilogramów często powoduje, że skóra na udach czy brzuchu staje luźniejsza i bardziej wisząca. Wprowadzenie do procesu odchudzania masażu, pozwoli skórze nadążyć za tym procesem, zwiększając jej jędrność i elastyczność. Masaż jako zabieg relaksacyjny pozwoli nam również się odprężyć i zregenerować sił zarówno psychiczne jak i fizycznych podczas trudnej walki ze zbędnymi kilogramami. Takie wsparcie może być szczególnie pomocne, kiedy pojawią się pierwsze kryzysy wiary w swoje możliwości czy braku motywacji.

Odchudzanie jest złożonym i długotrwałym procesem. Chociaż samym masażem nie uda nam się zredukować wagi to zdecydowanie warto wpleść go w szereg innych działań takich jak  dieta czy aktywność fizyczna. Dzięki temu walka z kilogramami będzie nie tylko efektywniejsza ale również przyjemniejsza z masaż odchudzający.

 

 

 

Jeśli szukasz masaży odchudzających zapraszamy pod ten link

 

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

mgr Kasia Rybka

Specjalistka SPA Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice