Masaż biurowy

Masaż biurowy

Masaż biurowy

Masaż biurowy znany również jako Work Site to masaż, który jest wykonywany na specjalnym krześle. Został opracowany szczególnie dla osób wykonujących na co dzień pracę siedzącą, m.in. dla pracowników korporacji. Przeciętny pracownik biurowy spędzą średnio około siedmiu godzin dziennie siedząc, co w dużej mierze przyczynia się do przykurczy mięśniowych i dolegliwości bólowych. Często charakteryzują się oni specyficzną postawą ciała: głowa i barki znajdują się w protrakcji, a kifoza piersiowa jest znacznie powiększona. Taka postawa generuje duże napięcia w obrębie różnych grup mięśniowych. Według najnowszych wyników ogólnopolskiego badania Ergotest 89% osób uskarża się na bóle pleców i karku, a co piąta osoba ma ból nadgarstków.

 

Zapotrzebowanie na masaż biurowy

Odpowiedzią na zapotrzebowanie w miejscu pracy na profilaktykę prozdrowotną jest właśnie masaż biurowy. Polecany jest szczególnie osobom, które są poddane dużej presji w pracy oraz nadmiernemu stresowi.
Do zalet tego typu masażu należy przede wszystkim jego krótki czas, ok. 15-20 min, przez co można go wykonać w miejscu pracy pacjenta. Masaż ukierunkowany jest na partie ciała najbardziej przeciążone, takie jak: kark, obręcz barkowa, kończyny górne, głowa.
Work Site łączy w sobie wiele form masażu, stretchingu, akupresury, a także terapii manualnej wykorzystując najbardziej efektywne techniki, by zmniejszyć negatywne skutki codziennej pracy przed komputerem.

 

Jak wykonywany jest masaż biurowy?

Masaż wykonywany jest na krześle specjalnie skonstruowanym, który można dopasować do postawy każdego pacjenta co w znaczny sposób ułatwia dostęp do odpowiednich części ciała zwiększając komfort masowanej osoby oraz skuteczność zabiegu.
Masaż wykonuje się przez ubranie bez użycia żadnych kosmetyków, dzięki czemu zrelaksowany pracownik może po skończonym zabiegu udać się z powrotem na swoje miejsce pracy.
Doskonałym dopełnieniem masażu jest nauka ergonomii oraz prawidłowych nawyków, co często jest bagatelizowane przez urzędników i pracowników biurowych.
Ta forma masażu jest coraz częściej wybierana w korporacjach wzorem zachodnich sąsiadów. Pozwala to na poprawę koncentracji, komfortu pracy, ergonomii i ogólnego zadowolenia pracownika, czego wynikiem jest wzrost jego produktywności .

 

 

 

Jeśli szukasz najlepszego dla siebie masażu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

 

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice