Masaż Gua Sha

Masaż Gua Sha

Jest to starożytna chińska technika terapeutyczna. Masaż polega na skrobaniu skóry zaokrąglonym narzędziem wykonanym z rogów zwierząt, jadeitu lub nefrytu. W języku chińskim gua znaczy „skrobać”, a termin sha oznacza ogólnie formy chorób, proces chorobowy w ciele, a także ciemne plamki na skórze przypominające kształtem ziarenka, granulki czy drobiny proszku.

Masaż Gua Sha zastosowanie

Celem Gua Sha jest leczenie chorób i ich zapobieganie. Masaż Gua Sha usprawnia krążenie krwi i limfy a także wspomaga usuwanie związków toksycznych z organizmu, łagodzi ból, jest skuteczny w chorobach zakaźnych, problemach z górnymi drogami oddechowymi i trawieniem oraz niweluje wiele ostrych i przewlekłych schorzeń. Badania wykazały, że Gua Sha stymuluje reakcje immunologiczne i przeciwzapalne.

Masaż Gua Sha wykonanie

Wykonanie: masowaną część ciała smaruje się oliwką a następnie przystępuje do „skrobania”. Efekt leczniczy polega na wytworzeniu podczas masażu lokalnego ciepła, czego objawem jest zaczerwienie skóry. Po zabiegu nie należy się kąpać ani używać jakichkolwiek maści, czy kosmetyków. Nie należy się opalać tak długo jak skórze widoczne są zaczerwienienia. Zalecane jest picie wody w celu wspomożenia detoksykacji organizmu.

Masaż Gua Sha dla kogo

Masaż ten łączy z sobą z jednej strony relaks, a z drugiej elementy terapeutyczne kraju kwitnącej wiśni. Skierowany powinien być szczególnie dla osób, które oprócz relaksu poszukują masażu, który poprawi ich stan zdrowia.

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi
 15. Masaż miodem
 16. Masaż prenatalny
 17. Masaż biurowy
 18. Masaż misami tybetańskimi
 19. Masaż Ma- Uri
 20. Masaż bambusami
 21. Masaż peelingujący
 22. Masaż i refleksoterapia

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

 

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice