Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni był już znany w starożytności. Zgodnie z opinią uczonych technika ta jest znacznie starsza nawet od akupunktury. Masaż gorącymi kamieniami można zaliczyć do masaży leczniczych. Zgodnie z nauką Wschodu, w ciele każdego człowieka przepływa energia, którą w jodze można nazwać czakrami. Jeżeli przepływ ten zostanie zakłócony lub zablokowany, organizm zaczyna cierpieć i pojawiają się różne dolegliwości oraz choroby. Dzięki rozgrzanym kamieniom można pobudzić krążenie krwi oraz limfy i wpłynąć tym samym na zwiększenie metabolizmu oraz poprawę jakości i kondycji skóry. Kamienie rozkładane są na ciele zgodnie z mapą czakr. Kolejno przesuwa się je wzdłuż meridianów, dzięki czemu energia pozostaje odblokowana. Istnieje również technika łącząca zarówno kamienie rozgrzane, jak i zimne. Taki masaż pomaga również zwiększyć odporność organizmu i poprawić samopoczucie. Całe ciało pozostaje odprężone i znacznie zdrowsze. Masaż kamieniami pomaga przywrócić równowagę, dzięki czemu zyskuje on na coraz to większej popularności.

 

Kto może wykonywać masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami wykonywany powinien być przez osobę posiadające podstawowy kurs z zakresu masażu gorącymi kamieniami. Bardzo wiele gabinetów oferuje masaż gorącymi kamieniami nie posiadając z tym w względzie żadnych kwalifikacji. Masaż ten faktycznie wygląda jak masaż a nie jedynie położeniem ciepłych kamieni na plecy klienta.  Aby zobaczyć jak taki masaż powinien wyglądać, zapraszamy do naszego gabinetu.

 

Pełną ofertę masaży znajdziesz pod tym linkiem

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice