Masaż Shantala
O tej formie masażu nie każdy musiał słyszeć. Jest to bowiem starożytna technika masowania niemowląt i dzieci, która nieprzemijającą popularnością cieszy się w Kanadzie oraz USA. W Europie technika ta dotarła już do Holandii, a teraz powoli opanowuje Polskę. Sposób przeprowadzania masażu jest prosty do nauczenia, dlatego często swoim dzieciom wykonują go matki.
Filozofia masaż Shantala
Masaż Shantala można przeprowadzać nawet codziennie. Dzięki systematyczności takich działań niemowlęta oraz dzieci nie mają problemów z regulacją swojego trybu dnia i snu. Poprawia się u nich jakość procesów trawienia. Co ważne, dzieci są uspokojone i wyciszone. Kiedy rodzic wykonuje wspomniany masaż swojemu dziecku, może w ten sposób także podnieść odporność jego organizmu, jak i odpowiednio stymulować rozwój układu hormonalnego.
Korzyści płynące z masażu
Masaż Shantala niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Między rodzicem a dzieckiem nawiązuje się niesamowita trwała więź, co więcej- w dziecku wzrasta świadomość własnej cielesności, dzięki czemu podnosi się także poczucie bezpieczeństwa tego małego człowieka w jego osobistym mniemaniu. Masaż ten może również z sukcesem wspomóc rozwój fizyczny jak i emocjonalny dziecka.
Kwalifikacje osób prowadzących masaż
Generalnie sugeruje się, aby masaż Shantala wykonywany był przez doświadczone położne lub masażystki, które przeszły specjalne szkolenie. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby również rodzice po wcześniejszym przeszkoleniu również wykonywali masaż.
Jeśli szukasz innych ciekawych masaży zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:
- Masaż Relaksacyjny
- Masaż Bańką chińska
- Masaż Shantala
- Masaż Limfatyczny
- Masaż Klasyczny
- Masaż Lomi – lomi
- Masaż Ajurwedyjski
- Masaż Gorącymi kamienia
- Masaż Masaż antycellulitowy
- Masaż odchudzający
- Masaż sportowy
- Masaż Tkanek głębokich
- Masaż Balijski
- Masaż Stemplami ziołowymi
mgr Katarzyna Rybka
Specjalistka SPA Katowice