Masaż Shantala

Masaż Shantala

O tej formie masażu nie każdy musiał słyszeć. Jest to bowiem starożytna technika masowania niemowląt i dzieci, która nieprzemijającą popularnością cieszy się w Kanadzie oraz USA. W Europie technika ta dotarła już do Holandii, a teraz powoli opanowuje Polskę. Sposób przeprowadzania masażu jest prosty do nauczenia, dlatego często swoim dzieciom wykonują go matki.

Filozofia masaż Shantala

Masaż Shantala można przeprowadzać nawet codziennie. Dzięki systematyczności takich działań niemowlęta oraz dzieci nie mają problemów z regulacją swojego trybu dnia i snu. Poprawia się u nich jakość procesów trawienia. Co ważne, dzieci są uspokojone i wyciszone. Kiedy rodzic wykonuje wspomniany masaż swojemu dziecku, może w ten sposób także podnieść odporność jego organizmu, jak i odpowiednio stymulować rozwój układu hormonalnego.

 

Korzyści płynące z masażu

Masaż Shantala niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Między rodzicem a dzieckiem nawiązuje się niesamowita trwała więź, co więcej- w dziecku wzrasta świadomość własnej cielesności, dzięki czemu podnosi się także poczucie bezpieczeństwa tego małego człowieka w jego osobistym mniemaniu. Masaż ten może również z sukcesem wspomóc rozwój fizyczny jak i emocjonalny dziecka.

 

Kwalifikacje osób prowadzących masaż

Generalnie sugeruje się, aby masaż Shantala wykonywany był przez doświadczone położne lub masażystki, które przeszły specjalne szkolenie. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby również rodzice po wcześniejszym przeszkoleniu również wykonywali masaż.

 

Jeśli szukasz innych ciekawych masaży zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi – lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

 

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice

Post a Comment