Azjatycki masaż twarzy

Azjatycki masaż twarzy

Istnieje bardzo dużo rodzajów i technik azjatyckich masaży twarzy (chiński masaż gua sha, masaż Tanaka, masaże japońskie Anma, koreańskie itd.). Wszystkie mają na celu jedno – działanie odmładzające. W krajach azjatyckich masaż twarzy jest popularną metodą pielęgnacji stosowaną przez kobiety. Działa tonizująco , wygładza zmarszczki, pomaga poprawić krążenie krwi oraz redukować opuchliznę. Jest doskonałym sposobem na utrzymanie odpowiedniego owalu twarzy oraz jędrności skóry. Z kolei stosowane dodatkowo ćwiczenia pomagają utrzymać mięśnie twarzy tak, aby zachowała ona swoją naturalną symetrię i nie opadała wraz z upływem czasu.

 

Azjatycki masaż twarzy  efekty

Azjatycki masaż twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie redukując stres.

Azjatycki masaż twarzy wykonanie

Wykonanie przykładowego japońskiego masażu twarzy:

I etap: relaksacja
Na wstępie wykonujemy masaż dekoltu, karku i szyi, dzięki temu wpływa pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych
II etap: drenaż limfatyczny
Połączenie technik drenujących z akupresurą, pobudzając poszczególne punkty na twarzy. Drenaż limfatyczny poprawia ogólny wygląd twarzy, zmniejsza obrzęki, cienie i opuchlizną pod oczami. III etap: lifting
Szybkie sprężyste ruchy oraz energiczne rozcieranie, drobienie i oklepywanie twarzy. IV etap: energetyczny
Na zakończenie masażu pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych.

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi
 15. Masaż miodem
 16. Masaż prenatalny
 17. Masaż biurowy
 18. Masaż misami tybetańskimi
 19. Masaż Ma- Uri
 20. Masaż bambusami
 21. Masaż peelingujący
 22. Masaż i refleksoterapia

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

 

 

 

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice