Masaż bambusami

Masaż bambusami

Masaż Bambusami

Masaż bambusem jest typem masażu relaksacyjnego. Jest to stosunkowo młoda metoda, na której pomysł wpadł Gil Amsallem. Francuski terapeuta zainspirował się Pandami, które w naturalnym środowisku ocierają się o pnie bambusowe. Do takiego zabiegu wykorzystuje się kije (pałeczki) i miotełki bambusowe. Pałeczki bambusowe zwane “cho” występują w różnych długościach i grubościach.

Na czym polega masaż bambusami?

Masaż polega na wykonywaniu klasycznych technik połączonych z rolowaniem pałeczkami po całym ciele.
Masaż bambusem jest szczególnie korzystny dla osób zestresowanych i pozbawionych energii. Wynika to z wyjątkowych właściwości bambusa. Roślina ma właściwości bakteriobójcze, nie podrażnia skóry.  Dodatkowo zawiera krzem, który jest naturalnym piezoelektrykiem. Poprzez pocieranie pałeczek po skórze dochodzi do powstania potencjału elektrycznego. Dzięki tej właściwości masaż bambusem dodaje mnóstwo energii. Zabieg bambusem może być stosowany u alergików, ponieważ nie powoduje uczuleń. Oprócz tego, że zabieg jest bezpieczny praktycznie dla wszystkich wywołuje wiele pozytywnych skutków. Działa odprężająco, poprawia krążenie krwi i limfy przez co komórki organizmu stają się odpowiednio dotlenione. Masaż bambusem ma również właściwości “upiększające”, ponieważ regeneruje skórę, pomaga w walce z cellulitem, ma działanie drenujące tak więc wspomaga modelowanie sylwetki. Jak już wspomniano bambus dodaje energii i stymuluje do działania.

 

Wskazania do masażu bambusami

Patrząc na właściwości masażu, zabieg taki jest wskazany dla osób przemęczonych, ze złym samopoczuciem. Warto go wykonywać w stanach depresyjnych, przy dolegliwościach bólowych( pleców, głowy, mięśni).
Z racji tego, że masaż bambusem jest dość intensywnym, głębokim masażem trzeba zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Zabiegu takiego nie wolno wykonywać osobom u których występują żylaki, krwotoki lub skłonności do ich występowania. Szczególną ostrożność należy zachować w sytuacjach ciąży, nowotworów czy stanów zapalnych.

Jeśli szukasz skutecznego masażu to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

 

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi

 

mgr Katarzyna Rybka

Specjalistka SPA Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice