Masaż motyla

MASAŻ MOTYLA

Małe dzieci często nie radzą sobie z kolką – ale i rodzice mają wówczas spory problem z ukojeniem bólu dziecka. Zawsze można podawać maleństwu specjalne preparaty, ale można też zapisać się na… masaż. Czy warto zainteresować się taką formą leczenia?

Historia masażu motyla

Specyficzny masaż wymyśliła lekarz Eva Reich. Swojego odkrycia dokonała za pomocą obserwacji w czasie wykonywania zawodu oraz bazowania na doświadczeniach ojca, Wilhelma Reich. Doktor Reich współpracował wówczas z jedną z najbardziej znanych osobistości ze świata psychologii, Zygmuntem Freudem. Eva Reich pracowała często w placówkach, gdzie leczono urodzone przedwcześnie dzieci. Podczas pracy tam zwróciła uwagę na to, że dotyk może zdziałać… naprawdę wiele. Właśnie ta obserwacja stała się podstawą koncepcji masażu motyla.

Jak wykonuje się masaż motyla?

Masaż jest po prostu delikatnym dotykiem, jaki stosowany jest do uwolnienia blokad i przywrócenia naturalnego przypływu energii. Dotyk jest niezwykle lekki – niczym delikatne muśnięcie skrzydłami motyla. Sam masaż wykonywany jest przez ubranie bądź bezpośrednio na skórze. Eva Reich zaznaczała wielokrotnie, że delikatnym dotykiem można uwolnić nawet zapisane w ciele… traumatyczne wspomnienia! Ponoć zatem im subtelniejszy będzie dotyk, tym silnie masaż zadziała.

Masaż polega na połączeniu prostoty z niezwykłą delikatnością – przy tym jest krótki oraz powtarzalny. Można wykonywać go bowiem raz dziennie bądź raz w tygodniu. Technika ta wspomaga uzdrowić organizm zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dlatego polecana jest nie tylko na dziecięce kolki, ale i na problemy dorosłych – zwłaszcza z doświadczeniami przemocy.

Na co pomoże masaż?

Masaż łagodzi wszelakie napięcia i uwalnia stres, ale też zwalcza dziecięce dolegliwości – kolkę czy problemy trawienne. Technika ta polecana jest również dzieciom z problemami z sennością oraz panicznie czegoś się bojących. Poprzez masaż można skutecznie poprawić stan nadpobudliwości oraz zmniejszyć nadwrażliwość dotykową u dzieci z autyzmem. Ta doskonała metoda polecana jest także kobietom w ciąży, podczas porodu i w połogu. Masaż idealny będzie także jako wsparcie w leczeniu chorób przewlekłych takich, jak depresja bądź nerwica.

 

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice