Masaż Tui Na

Masaż Tui Na

Masaż Tui Na – na czym polega ten masaż

Masaż Tui Na opiera się na chińskiej filozofii, której głównym założeniem jest wiara, iż każdy człowiek posiada w sobie energię Qi. Qi ma dwie formy Yin- ciemną, smutną i bierną oraz Yang- jasną, wesołą i aktywną. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu konieczna jest równowaga i harmonijne uzupełnianie się Yin i Yang. Ponadto energia Qi musi swobodnie przemieszczać się przez meridiany czyli kanały energetyczne. Istnieje aż 365 punktów wzdłuż meridianów, które są uciskane podczas masażu Tui Na. Podczas masażu odpowiednie punkty są uciskane, co ma odblokować kanały i przywrócić prawidłowy przepływ energii przez nie. Nazwa masażu wywodzi się od chińskichm wyrazów „Tui” – oznacza „naciskać”, „przyciskać” oraz od „Na” – „chwytać”. Takie właśnie czynności są wykonywane podczas zabiegu.

Masaż Tui Na – w jaki sposób przebiega ten masaż

Masaż może odbywać się zarówno w pozycji leżącej jak i siedzącej. Masowane jest całe ciało, zazwyczaj w kolejności kark, barki, ramiona oraz ręce następnie grzbiet, któremu poświęcane jest najwięcej czasu. Nawet najmniejsze zmiany w kręgosłupie mają wpływ na działanie całego organizmu – nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa wpływa niekorzystnie na pracę układu nerwowego. Techniki wykorzystywane to ugniatanie, oklepywanie, przetaczanie, ugniatanie oraz na zakończenie głaskanie i rozciąganie. Odpowiednio wykwalifikowany masażysta potrafi rozpoznać, które meridiany są zablokowane na podstawie objawów, które odczuwa masowana osoba. Celem tego masażu nie jest zrelaksowanie osoby, a zmniejszenie dolegliwości zdrowotnych. W zależności od wrażliwości i odporności na ból, osoba masowana może odczuwać lekki dyskomfort a nawet ból.

Masaż Tui Na – wskazania i przeciwwskazania do masażu

Masaż Tui Na oddziaływuje na mięśnie, stawy oraz narządy wewnętrzne. Wskazaniem do niego są bóle mięśniowe, stawowe, zaburzenia układów: trawiennego, oddechowego, moczowego, krwionośnego. Dobroczynne działanie masażu obserwuje się przy bólach menstruacyjnych, bezsenności, nerwobólach oraz chronicznym zmęczeniu. Tui Na może być zastosowany, jako upiększający zabieg. Stymulacja odpowiednich punktów Qi pobudzi produkcję kolagenu, ureguluje pracę układu pokarmowego oraz wspomoże procesy oczyszczające.Przeciwwskazań do wykonania Tui Na jest niewiele, zrezygnować z niego powinny osoby, u których toczy się proces nowotworowy, cierpiących na osteoporozę, egzemę i łuszczycę. Należy pamiętać, że po masażu mogą powstawać siniaki innymi obserwowanymi skutkami ubocznymi są biegunki, wymioty i bóle brzucha, które mijają po kilku dniach.

 

Jeśli szukasz skutecznej fizjoterapii lub masażu to zapraszamy.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice