Masaż oczu

Masaż oczu

Masaż oczu

Masaż oczu stosowany jest w celu poprawy wzroku, zapobiega schorzeniom typu zaćma, astygmatyzm, krótkowzroczność i jaskra. Polecany jest osobom pracującym długo przed komputerem. Regularnie i poprawnie wykonywany masaż zmniejsza zmęczenie, poprawia kondycję narządu wzroku, a także obniża ryzyko wystąpienia chorób oczu. Ponadto przeciwdziała złemu krążeniu krwi, którego objawem są podkrążone oczy, a przyczyną długie okresy bezczynności, np. długie godziny spędzone przed telewizorem. Przyczynia się również do zmniejszenia „worów” pod oczyma oraz przekrwienia gałek ocznych, które są oznakami zatrzymywania wody lub ogólnie złego metabolizmu.

Masaż oczu technika wykonywania

Technika wykonania masażu oczu wg teorii taoistycznej:
1. Kładziemy kciuki na brzegu oczodołu nad wewnętrznym kącikiem oka. Punkty te odpowiadają literze A. Mocno je uciskamy. Masujemy te punkty licząc do 10-ciu. Powtarzamy 3 razy.
2. Kładziemy palce wskazujące w zagłębieniu pośrodku dolnej części oczodołu oznaczonym literą B. Uciskamy mocno to właśnie miejsce, a nie kości policzkowe. Masujemy licząc do 10ciu. Puszczamy. Powtarzamy 3 razy.
3. Następnie kładziemy palce wskazujące na dolnej części oczodołu w pobliżu zewnętrznych kącików oczu (litera C). Uciskamy i masujemy licząc do 10-ciu. Zwalniamy ucisk. Powtarzamy 3 razy.
4. Kładziemy palec środkowy na górnej części oczodołu w pobliżu zewnętrznych kącików oka (litera D). Uciskamy i masujemy licząc do 10-ciu. Zwalniamy ucisk. Powtarza­my 3 razy.
5. Kładziemy środkowe palce na skroniach w małych zagłębieniach na przedłużeniu łuków brwiowych (punkt E). Uciskamy i masujemy licząc do 10-ciu. Zwalniamy ucisk. Powtarzamy 3 razy.
6. Pocieramy energicznie obie dłonie, aż się rozgrzeją. Zakrywamy nimi oczy lekko krzyżując palce (prawa ręka na lewą). Nie naciskamy na oczy. Liczymy do 10-ciu. Powtarzamy 3 razy, aby czuć ciepło rąk na oczach.
7. Masujemy lekko oczy palcami wskazującym, środkowym i serdecznym. Masujemy kości wokół oka ruchem okrężnym zaczynając od wewnętrznego kącika tuż przy nosie – kość nosową ku górze, następnie wzdłuż łuku brwiowego do skroni i wracamy wzdłuż dolnej części oczodołu do nosa. Wykonujemy ten ruch 10 razy. Zwal­niamy ucisk. Powtarzamy ten cykl 3 razy.

 

Zapraszamy na cykl artykułów poświęcony masażowi:

 1. Masaż Relaksacyjny
 2. Masaż  Bańką chińska
 3. Masaż   Shantala
 4. Masaż Limfatyczny
 5. Masaż  Klasyczny 
 6. Masaż Lomi lomi
 7.  Masaż Ajurwedyjski
 8.  Masaż Gorącymi kamienia
 9. Masaż Masaż antycellulitowy
 10. Masaż odchudzający
 11. Masaż sportowy
 12. Masaż Tkanek głębokich
 13. Masaż Balijski
 14. Masaż Stemplami ziołowymi
 15. Masaż miodem
 16. Masaż prenatalny
 17. Masaż biurowy
 18. Masaż misami tybetańskimi
 19. Masaż Ma- Uri
 20. Masaż bambusami
 21. Masaż peelingujący
 22. Masaż i refleksoterapia

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice