Czym jest floating

Czym jest floating

Czym jest floating

Floating, zwany również Terapią Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej bądź terapią R.E.S.T to jedna z najpopularniejszych ostatnimi czasy technik relaksacyjnych. W dosłownym tłumaczeniu „floating” znaczy „unosić się”, „płynąć”. Całość sprowadza się do manipulacji siłą przyciągania ziemskiego.

Osoba uczestnicząca w sesji zamykana jest w specjalnej kapsule tzn. kabinie deprywacyjnej. Kapsuła ta przypomina zamykaną od góry wannę wypełnioną do 24 cm głębokości wodą, w której rozpuszczone zostało aż 500 kg siarczanu magnezu, znanego jako sól Epsom. Skrajnie wysokie stężenie roztworu sprawia, że dana osoba utrzymuje się na powierzchni wody, jednocześnie nie czując działania siły grawitacji. Stosunkowo szczelna kapsuła redukuje działanie 90 proc. bodźców zewnętrznych. Uczestnicząc w sesji floatingowej tracimy zarówno zmysł wzroku jak i słuchu. W środku panuje bowiem całkowita ciemność. Oczywiście, osoby które czują lęk przed maksymalnym ograniczeniem światła, mogą uczestniczyć w sesji przy delikatnym oświetleniu LED. Nie jest to jednak zalecane, gdy zależy nam na odpowiednich efektach terapii. Początkowo z głośników wydobywa się delikatna muzyka relaksująca. Sama woda ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała człowieka – około 35 stopni Celsjusza. Osoba uczestnicząca w sesji floating nie czuje ciężaru swojego ciała – całość ma na celu wprowadzenie jednostki w stan deprywacji sensorycznej.

Czym jest floating – deprywacja sensoryczna

Deprywacja sensoryczna, a więc maksymalne ograniczenie dopływu bodźców ma na celu całkowite odprężenie. Terapia zalecana jest w przypadku osób żyjących w ciągłym stresie czy mieszkających w dużych miastach. Już po jednej sesji odczuwalne jest wyraźne rozluźnienie mięśni. Regularna terapia R.E.S.T. redukuje problemy ze snem, a także znacząco poprawia ogólną koncentrację (za sprawą synchronizacji półkul mózgowych). Co więcej, floating uwalnia endorfiny, co przekłada się na zmniejszenie kortyzolu w organizmie, a także wpływa na zmniejszenie odczuwalnego przez nas bólu. Wysokie stężenie soli Epsom działa detoksykująco oraz przyspiesza gojenie się ran. Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej polecana jest osobom starszym, z racji tego, że poprawia kondycję stawów i zmniejsza obrzęki.

 

Jeśli chciałbyś spróbować najlepszego floating Katowice to zapraszamy

FIZJODIET MEDICAL SPA

Najlepszy floating Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice