Zalety floatingu

Zalety floatingu

Zalety floatingu

Nie sposób jest wymienić wszystkich zalet terapii R.E.S.T. Jej uniwersalny charakter sprawia, że znajdzie ona zastosowanie w przypadku każdej jednostki, niezależnie od wieku, płci czy schorzeń. Niewątpliwą zaletą deprywacji sensorycznej jest maksymalny relaks dla umysłu. Floating – zwłaszcza regularne sesje – koi nerwy, rozluźnia mięśnie oraz wycisza. W czasie pobytu w kapsule następuje uwolnienie do krwiobiegu endorfin (hormonów szczęścia) oraz redukcja kortyzolu (hormonu stresu). Mimo początkowych problemów z koncentracją, u osób korzystających z regularnych sesji floatingu można zaobserwować polepszenie się ich zdolności skupienia na konkretnym zadaniu. Terapia R.E.S.T. wpływa na synchronizację półkul mózgowych, a dodatkowo niweluje mniejsze problemy ze snem.

Floating nie tylko poprawia koncentrację, ale również wpływa na wyraźniejsze, dokładniejsze postrzeganie rzeczywistości przez daną osobę. Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej znacząco zwiększa kreatywność jednostki, a także sprzyja szybszemu i łatwiejszemu rozwiązywaniu codziennych problemów.

 

Jak działa floating?

Wysokie stężenie siarczanu magnezu działa detoksykująco – oczyszcza organizm z toksyn, złogów, bakterii oraz wirusów, a także przyspiesza gojenie się ran. Dodatkowo, sól Epsom ma znaczący wpływ na kondycję stawów. Floating usprawnia regenerację organizmu – zmniejsza obrzęki i zastoje w tkankach. Terapia R.E.S.T. polecana jest sportowcom, seniorom oraz kobietom w ciąży. Regularne sesje redukują bóle pleców i nóg.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż floating działa wzmacniająco. Sól Epsom, zwana również solą angielską, ma wpływ na prawidłowe działanie układu oddechowego, układu odpornościowego, a także układu krążenia. Terapia R.E.S.T. wzmacnia serce i obniża ciśnienie krwi. Już jedna sesja pozwala uzupełnić niedobory magnezu w organizmie. Dodatkowo, floating dodaje energii – zarówno fizycznej jak i psychicznej. Kąpiel w soli angielskiej zwiększa przepływ tlenu, co natomiast ma wpływ na przyswajanie substancji odżywczych i funkcjonowanie mózgu. Finalnie warto nadmienić, iż floating pozytywnie reguluje gospodarkę elektrolitową, niweluje bóle migrenowe oraz poprawia funkcjonowanie układu nerwowego. Podsumowując, Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej działa na wnętrze, a dodatkowo również na wygląd zewnętrzny.

 

 

Jeśli chciałbyś spróbować najlepszego floating Katowice to zapraszamy

FIZJODIET MEDICAL SPA

Najlepszy floating Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice