Historia floatingu

Historia floatingu

Historia floatingu

Floating to nowość, o której istnieniu wie niewielu Polaków. Wbrew pozorom, początki terapii R.E.S.T sięgają lat 50. ubiegłego wieku. Za pomysłodawcę Terapii Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej przyjmuje się amerykańskiego psychiatrę i psychoanalitykę, neurobiologa, a także filozofa oraz pisarza – doktora Johna C. Lilly (ur. 1916 – zm. 2001). Lilly specjalizował się w szeroko pojętym ludzkim umyśle. Jako psychiatra i psychoanalityk prowadził różnorodne badania nad ludzką świadomością. W 1954 roku w National Institute of Mental Health (N.I.M.H) rozpoczął rewolucyjne jak na tamte czasy badania dotyczące izolacji ludzkiego umysłu. Początkowo role kabiny deprywacyjnej pełnij dźwiękoszczelny, maksymalnie wyciemniony zbiornik wypełniony ciepłą (około 35 stopni Celsjusza), słoną wodą. Zanim kapsuła trafiła na rynek Lilly przeprowadził szereg testów. Pacjenci zamykani byli w mało komfortowych warunkach w pozycji pionowej, całkowicie zanurzeni w wodzie, jedynie ze specjalną, doprowadzającą powietrze maską. Co ciekawe, z pierwowzoru kapsuły jako pierwsi korzystali sam doktor John oraz jego znajomi „z branży”. Pierwszy, dość prymitywny w swojej budowie zbiornik pozwalał osiągnąć pacjentowi stan pełnego relaksu. Badania doktora Johna C. Lilly oraz jego następców przyczyniły się do powstania terapii R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy).

Historia floatingu – pierwsza kapsuła

Profesjonalna kapsuła do floatingu stworzona została – po wielu badaniach i testach – dopiero w latach 70. Znacznie wygodniejsza kabina umożliwiała szybkie osiągnięcie stanu deprywacji. Pacjent w czasie sesji pozbawiany był wszelkich bodźców oddziałujących na zmysły – światła, dźwięku oraz dotyku. Pierwsze urządzenia sprzyjające terapii R.E.S.T. do użytku komercyjnego trafiły na rynek amerykański. Floating cieszył się tam największą popularnością w latach 80. Dopiero szereg pozytywnych opinii i całkowite zrewolucjonizowanie sprawiły, że zaawansowane technicznie kabiny trafiły do Europy – początkowo do Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji.

Obecnie kapsuły do floatingu można znaleźć również w Polsce. Terapia R.E.S.T. cieszy się niesłabnącą popularnością wśród sportowców – piłkarzy, kolarzy, siatkarzy oraz tenisistów. Specjaliści potwierdzili, iż floating stanowi praktyczne wsparcie przed, w czasie i po treningach, a dodatkowo wpływa na kondycję psychiczną zawodników.

 

Jeśli chciałbyś spróbować najlepszego floating Katowice to zapraszamy

FIZJODIET MEDICAL SPA

Najlepszy floating Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice