Hybryda czy żel?

Którą metodę zdobienia paznokci wybrać – hybrydową i żelową?

Zdobienie paznokci w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Metod zdobnictwa jest naprawdę sporo, a do najpopularniejszych z nich należy metoda hybrydowa i żelowa. Każdy z nas jest inny, ma inne oczekiwania, potrzeby, inną płytkę paznokciową, zatem metoda zdobienia powinna być dobrana indywidualnie. W tym artykule zapoznamy Panie z argumentami „za” i „przeciw”.

1. Wygląd

Dzięki manicure hybrydowemu utwardzamy naturalną płytkę, przy czym jest mocniejsza i bardziej odporna na urazy. Z biegiem czasu na rynku pojawiła się szeroka gama kolorów lakierów hybrydowych więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co najważniejsze, manicure hybrydowy wygląda bardzo naturalnie, warstwy nie są grube. Natomiast manicure żelowy nadaje się do problematycznej płytki, gdy już hybryda nie zdaje egzaminu. Żel jest zdecydowanie twardszy i mocniejszy. Niestety, jeżeli zależy Wam na naturalnym wyglądzie paznokci, żel nie będzie dobrym wyborem, jest to najmniej naturalna metoda.

2. Trwałość

Manicure hybrydowy utrzymuje się ponad 3 tygodnie, zarówno jak manicure żelowy.

3. Możliwość przedłużenia

W manicure hybrydowym istnieje możliwość przedłużenia, jednak to przedłużenie nie wykonujemy na całych obu dłoniach jednak tylko w przypadku ubytków w stylizacji. Hybryda jest dosyć miękka, co za tym idzie, szkielet, który przedłużymy przy uderzeniu może się złamać. Natomiast żelem możemy uzyskać długość na wszystkich paznokciach jaką sobie wymarzymy bez zmartwień o ich trwałość.

4. Ściągnięcie

Manicure hybrydowy jesteśmy w stanie ściągnąć sobie sami w domu. Potrzebujemy do tego pilniczek, waciki, aceton, folię aluminiową i patyczek drewniany/kopytko. Spiłowujemy warstwę błyszczącą z paznokcia, następnie kładziemy nasączony wacik acetonem na paznokieć i owijamy go folią aluminiową, po 15 minutach ruchem delikatnie zdrapującym ściągamy hybrydę patyczkiem. Resztę delikatnie spiłować. Jeśli chodzi o żel to mamy problem. Aceton nie rozpuszcza żelu, jedyną możliwością jest samodzielnie ściągnięcie pilnikiem, lecz czas który na to poświęcimy może przekraczać nawet godzinę albo proponuję udać się do specjalisty, który profesjonalnie ściągnie żel frezarką bez uszkodzenia płytki paznokciowej.

5. Czas wizyty

Manicure hybrydowy w profesjonalnym salonie zajmie nam 1 godzinę 15 minut, ze zdobieniem trochę dłużej. Jednak, jeśli mowa o manicure żelowym czas się wydłuża. Przedłużanie żelowe bez zdobień zajmuje około 2 godzin, korekta poprzedniej stylizacji 1 godzinę 30 minut.

Każda metoda ma swoje plusy i minusy, to do Was należy wybór. Podczas wizyty z pewnością profesjonalistki doradzą co dla Was jest lepsze.

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice