IPL w zabiegach na twarz

IPL w zabiegach na twarz

IPL (Intense Pulse Light) to wielozadaniowe urządzenie stosowane w kosmetologii, które zwane jest potocznie laserem, ale absolutnie nim nie jest. IPL w odróżnieniu od lasera emituje niespójne fale świetlne o szerokim spektrum działania, w związku z czym mogą być one absorbowane przez różne chromofory, światło lasera jest z kolei spójną i uporządkowaną w jednym kierunku wiązką światła o jednej długości fali.

Zastosowanie IPL w kosmetologii

Urządzenie IPL może być wykorzystywane w celu usunięcia owłosienia, odmładzania, redukcji przebarwień, rumienia oraz problemów skórnych takich jak trądzik. Najczęściej stosowany jest właśnie do usuwania owłosienia, choć nie jest to tak skuteczna metoda jak depilacja laserowa. W przypadku fotoodmładzania  IPL niweluje zmiany pigmentacyjne oraz pobudza syntezę kolagenu. W przypadku likwidacji przebarwień przy użyciu IPL, obserwuje się ściemnienie skóry w miejscu przebarwienia, a dopiero po około 1,5 tygodnia skóra zaczyna się złuszczać, a przebarwienie stopniowo zanika. Regeneracja skóry po zabiegach IPL trwa do miesiąca, a przez pierwsze 2-3 dni należy obchodzić się z nią delikatnie, ponieważ jest podrażniona. W terapii trądziku światło IPL wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Przeciwwskazania do zabiegów z IPL

Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, podczas którego wykluczane są przeciwwskazania do zabiegu z zastosowaniem IPL. Należą do nich m. in.: choroby nowotworowe, bielactwo, epilepsja, łuszczyca, świeża opalenizna, stany zapalne i zmiany niewiadomego pochodzenia znajdujące się na twarzy. Przeciwwskazane jest również stosowanie retinoidów w okresie pół roku czy sterydów w okresie trzech miesięcy przed zabiegiem.

Stosowanie się do zaleceń pozabiegowych jest kluczowe w uzyskaniu najoptymalniejszych efektów w każdym przypadku wykorzystania tego urządzenia. Nie należy lekceważyć tego, co mówi osoba wykonująca zbieg, gdyż jest ona ekspertem i potrafi ocenić niekorzystny wpływ jaki może wystąpić podczas niewłaściwej pielęgnacji miejsca zabiegowego.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice