Metoda McTimoney-Corley’a

Metoda McTimoney-Corley’a

Czym jest metoda McTimoney-Corley’a?

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a jest swego rodzaju holistyczną (całościową) terapią manualną. Kompleksowość metody polega na tym, iż usprawnia ona nie tylko ciało, narządy i tkanki, ale także zmniejsza napięcie psychiczne pacjenta. Według autora metody nasze ciało magazynuje energię emocji takich jak: smutek, żal, gniew, radość, troska czy współczucie w narządach i tkankach układu ruchu. Terapia ma na celu uzdrowienie całego ciała poprzez delikatną mobilizację kości czaszki, kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej i kończyn. Prowadzi do prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowego i hormonalnego, które mają wpływ na naturalne możliwości samouzdrawiania naszego ciała. Metoda ta jest bardzo delikatna i odprężająca dla pacjenta, gdyż wykonywana jest ona przez terapeutę opuszkami palców.

 

Jak wygląda terapia metodą McTimoney-Corley’a?

Pracę nad narządem ruchu chiropraktyk rozpoczyna od opracowania kompleksu biodrowo-krzyżowego poprzez kołysanie oraz ruchy rotacyjne miednicy. To właśnie miednicę w metodzie McTimoney-Corley’a uważa się za podstawę kręgosłupa. Po zrównoważeniu miednicy chiropraktyk zaczyna pracę na kręgach kręgosłupa za pomocą techniki odruchowego impulsu regulacyjnego.  Tą samą techniką pracuje się również na kościach czaszki. Ostatnim etapem zabiegu jest usprawnienie i usunięcie ograniczeń w stawach kończyn górnych i dolnych poprzez pracę na tkankach miękkich.

 

Efekty po zabiegu

Rezultatem zabiegu McTimoney-Corley’a jest całkowite ustąpienie bądź zminimalizowanie dolegliwości wynikających z zaburzenia układu ruchu oraz znaczna poprawa samopoczucia pacjenta. Metoda ta nie powoduje żadnych dolegliwości ze strony naszego układu nerwowego, a przez swoją łagodność nadaje się idealnie dla osób w wieku podeszłym oraz dzieci. Po usprawnieniu naszego narządu ruchu chiropraktyką McTimoney-Corley’a pacjent odczuwa nie tylko ulgę i odprężenie, ale także psychiczną moc do utrzymania właściwej postawy ciała.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice