Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa

 Pojęcie mezoterapia pochodzi od słowa „mezoderma”. Mezoterapia bezigłowa zwiększa wchłanialność substancji nałożonych na skórę. Jest to zabieg składający się z dwóch rodzajów użytej energii – prądu zmiennego wielkiej częstotliwości i ultradźwięków. Dzięki pobudzeniu kanały jonowe otwierają się, dzięki czemu istnieje możliwość by cząsteczki substancji aktywnych, w użytych kosmetykach, wniknęły głębiej (około 1-4 mm). W zależności od tego, w jakim celu wykonuje się zabieg, odpowiednio dobiera się skoncentrowaną formę preparatu: koktajle, żele. Na efektywność ma wpływ: rozmiar substancji aktywnej, grubość warstwy rogowej naskórka, stopień uwodnienia tkanki, czy występująca ilość elektrolitów.

Mezoterapia bezigłowa działanie

W  mezoterapii dzięki połączeniu obu energii wykorzystuje się zjawisko elektroporacji i powstawania fal ultradźwiękowych (efekt cieplny i mechaniczny). Elektroporacja polega na pojawieniu się por w błonie komórkowej z powodu zadziałania pola elektrycznego. Nie uszkadza on błon komórkowych, a pozwala na swobodne wprowadzenie preparatu. Wykorzystuje się tutaj także zjawisko pinocytozy, pozwalające na utrzymanie efektu zabiegu nawet do 48h. Koktajle wprowadzane przez ten zabieg to najczęśniej preparaty zawierające: kwas hialuronowy, askorbinowy, tokoferol, ryboflawinę, kofeinę, l-karnistynę, rutynę.

 

Mezoterapia bezigłowa wskazania

Wskazaniami do zabiegu jest: profilaktyka przeciwzmarszczkowa, redukcja cellulitu, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, cera naczyniowa, zwiotczenie skóry, przebarwienia, wygładzenie rozstępów i blizn. Dzięki zabiegu uzyskamy ujędrnienie sylwetki, pobudzenie krązenia. Przeciwskazania to m.in.: nowotwory, przerwanie ciągłości naskórka w okolicy zabiegu, stany zapalne, stany bakteryjne, stany wirusow, żylaki, gruźlica, epilepsja, ciąża i karmienie piersią, obecność w okolicy zabiegowej metalicznych ciał obcych, alergie na składniki preparatów, choroby skóry w miejscu zabiegu.

 

Mezoterapia bezigłowa przeciwskazania

Nie stosuje się mezoterapii bezigłowej w procesach zapalnych i ropnych skóry (grudki,             krostki,            wykwity),       przy     uszkodzeniach            mechanicznych          naskórka, teleangiektazjach, przy opryszczce w stanie czynnym, stan po podaniu wypełniaczy tkankowych, przy wykazaniu alegrii na składniki stosowanych preparatów. Zabieg ten jest alternatywą dla mezoterapii igłowej, która jest bardziej inwazyjna (wprowadzanie kwasu polimlekowego za pomocą zastrzyków), a nawet dla mezoterapii mikroigłowej, po której może wystąpić zaczerwienienie bądź uczucie ciepła, na obszarze objętym terapią. Mezoterapia bezigłowa nie pozostawia żadnych śladów, jest bezbolesnaCzas trwania takiego zabiegu to około 20-30 minut, zaleca się wykonywanie 510 zabiegów, w serii 5-10 zabiegów, w odstępach 10-14 dniowych.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą makijaż permanentny katowice, oraz salon kosmetyczny katowice

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice