Fale radiowe

Fale radiowe

 Odpowiednie częstotliwości fal radiowych absorbowane są przez specyficzne dla nich rodzaje tkanek. Najchętniej pochłania je tkanka tłuszczowa. Fale radiowe powstają dzięki aparaturze wytwarzającej prąd wysokiej częstotliwości. Zakres promieniowania elektromagnetycznego fal radiowych mieśni się w częstotliwościach od 3Hz do 2 THz.

Wykorzystuje się zjawisko diatermii – głębokiego przegrzania, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu należy uprzedzić klientkę/klienta o możliwym wystąpieniu uczucia ciepła, wystąpienia rumienia cieplnego, obrzęku, pęcherzy. Stosuje się techniki zabiegowe: monopolarną, bipolarną, unipolarną – różniące się między sobą rodzajem elektrod i rozmieszczeniem, a także stabilną i labilną, związane z poruszaniem się elektrod po skórze klienta. Dzięki falom radiowym uzyskuje się efekt odmłodzenia, wygładzenia zmarszczek, opóźnia się proces starzenia, ponieważ podczas zabiegu dochodzi do stymulacji fibroblastów – najpierw włókna kolagenowe kurczą się, później, pod wpływem ciepła (45-55 0C), fibroblasty zostają pobudzone do odnowy.

Fale radiowe zastosowanie

 

Fale radiowe są stosowane w aparatach do termoliftingu – lifting radiowy. Stosowane na różne części ciała mogą pomóc w redukcji cellulitu. Pod wplywem wysokiej temperatury (około 40 stopni Celcjusza) zauważa się zjawisko lipolizy – rozpadanie się komórek tłuszczowych na mniejsze, a także późniejsze, usuwanie ich z organizmu. Wskazania do powyższego zabiegu to: zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, redukcja zmarszczek, łagodzenie obrzęków i cieni pod oczami, zmniejszenie tkanki tłuszczowej na udach, pośladkach, brzuchu, cellulit. Aby zabieg był skuteczny zaleca się przestrzeganie zaleceń dotyczących aktywności fizycznej, przestrzegania diety, uzupełniania płynów w ciągu dnia. Zaleca się stosować 5-10 zabiegów, raz na 10 dni. Zabieg trwa 30 minut.

Fale radiowe a metody skojarzone

 

Obecnie coraz częściej stosuje się metody skojarzone: IPL + RF (fale radiowe wzmacniają działanie IPL – przy epilacji, redukcji przebarwień), frakcyjna RF mikroigłowa (poprzez nakłuwanie mikroigłami skóry, fale radiowe mogą sprawniej wnikać wgłąb skóry), Vacumm + RF (dzięki podciśnieniu i zassaniu fałdu skórnotłuszczowego, przeprowadza się masaż, dodatkowo na obszar poddany zabiegowi działają fale radiowe). Frakcyjna RF mikroigłowa przynosi również pozytywne efekty czy leczeniu nadpotliwości, bowiem podczas zabiegu dochodzi do termicznego uszkodzenia gruczołów apokrynowych i ekrynowych.

Fale radiowe przeciwskazania

 

Przeciwskazania do zabiegu: nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, ciąża, implanty metalowe, rozrusznik serca, skłonność do bliznowców, zaćma, epilepsja, zaburzenia czucia, choroby żył.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą makijaż permanentny katowice, oraz salon kosmetyczny katowice

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice