Pielęgnacja cery 30+

Pielęgnacja cery 30+

Pielęgnacja cery 30+

Po 30 roku życia mogą pojawić się już pierwsze zmarszczki mimiczne, spowalnia się proces odnowy komórkowej, zmniejsza się liczba komórek rozrodczych, skóra może stawać się coraz bardziej sucha i cienka. Zmniejsza się także ilość estrogenów, które odpowiedzialne są za produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu.

Kierunkiem dla pielęgnacji cery 30+ jest: opóźnianie procesów starzenia się skóry, ochrona przed fotostarzeniem skóry, złuszczanie. Warto zauważyć, że w wieku 30 lat, także mogą pojawić się problemy z trądzikiem wieku dorosłego, czy przebarwienia – wskazane jest stosowanie pochodnych witaminy A, a także peelingi kwasem: salicylowym, pirogronowym, TCA.

Pielęgnacja cery 30+ co warto wiedzieć

Cera osób po 30 roku życia może przekształcić się w skórę wrażliwą, zaleca się stosować substancje łagodzące: woda termalna, masło shea, pantenol. Stosuje się łagodnie działające kosmetyki o sprawdzonej tolerancji, kremy nawilżające, odżywcze. Należy pamiętać by szczególnie chronić skórę przed wiatrem i mrozem. Do cery wrażliwej poleca się używać jedynie peelingów typu enzymatyczny. Odradza się mycie twarzy mleczkiem, wskazuje raczej na płyny miceralne, kosmetyki specjalne – hipoalergiczne. W gabinecie kosmetycznym zaleca się peeling kawitacyjny, jonoforezę, sonoforezę, światłolecznictwo.

 

Pielęgnacja cery 30+ różne warianty

Szczególnie cera wrażliwa może przekształcić się w cerę naczyniową – na skórze mogą pojawić się poszerzone naczynka. Działanie kojąco-łagodzące w postaci kremów, masek, wyciszające, a także łagodzenie obrzęków. Substancje zawarte w preparatach kosmetycznych dla cery naczyniowej to: azuleny, witamina C, rutyna, miłorząb japoński, arnika górska, hammelis – składniki mające na celu wzmacniać ściany naczyń krwionośnych. Stosuje się zioła: awokado, kasztanowiec, rumianek. Ważne jest aby unikać masek rozgrzewających, wapozonu, mikrodermabrazji, a także: sauny, gorących kąpieli, gorących potraw – te czynniki powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i miejscowe podrażnienie. Niezbędne jest stosowanie kremów z filtrem. Do pielęgnacji nie należy używać: mydeł, toników wysuszających cerę. W gabinetach kosmetycznych w celu zamykania poszerzonych naczyń krwionośnych możliwe jest zastosowanie lasera, IPL, elektrokoagulacji, fal radiowych.

Cera 30+ może być także cerą suchą. Dla cery suchej stosuje się pielęgnację, w której kładzie się główny nacisk na nawilżanie, odżywianie skóry. Cera taka może być cienka, szara, matowa, w niektórych obszarach może się łuszczyć. Skóra sucha może szybciej się starzeć. Do demakijażu należy używać mleczko kosmetyczne, tonik ze składnikami aktywnymi nawilżającymi. Konieczne jest stosowanie kremów na dzień i na noc – odżywczo-nawilżających, tłustych (na noc) lub półtłustych (na dzień).

 

Pielęgnacja cery 30+ dedykowane składniki

Składniki dedykowane cerze suchej to: ceramidy, cholesterol, kwas hialuronowy, gliceryna, kwas mlekowy, alantoina, algi, mocznik, pantenol, oleje z awokado, ogórecznika, wiesiołka. Krem powinien być nałożony możliwie jak najszybciej z uwagi na naruszenie po np. myciu bariery skórno-naskórkowej i tym samym ucieczkę wody. Stosowane w gabinetach zabiegi to: maski okluzyjne, kremowe, algowe, mezoterapia bezigłowa, czy sonoforeza. Wskazana jest ochrona przed niskimi temperaturami, używanie kremów z filtrem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą makijaż permanentny katowice, oraz salon kosmetyczny katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice