Sól Epsom

Sól Epsom

Sól Epsom

Sól Epsom – zwana solą gorzką lub angielską. Nazwa pochodzi od miasta w Anglii, gdzie początkowo była odparowywana ze źródeł. Sól Epsom, czyli siarczan magnezu, posiada bardzo szerokie zastosowanie, dlatego chętnie jest wykorzystywana zarówna dla urody i zdrowia, jak i w gospodarstwach domowych. Magnez, który jest składnikiem soli angielskiej, bierze udział w wielu ważnych dla organizmu funkcjach życiowych, takich jak: regulowanie aktywności ponad 300 enzymów, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśniowego, wspomaganie układu odpornościowego, udział w procesie krzepnięcia krwi, przeciwdziałanie osteoporozie, a także migrenom. Kąpiele z solą gorzką redukują poziom stresu, działają odprężająco.  Siarce, która jest drugim komponentem soli Epsom, zawdzięczamy głównie odpowiednią kondycję skóry, włosów i  paznokci. Wykazuje również korzystny wpływ na samopoczucie oraz poziom szczęścia i dobry nastrój.  Odpowiedni poziom siarki działa także oczyszczająco na organizm. Idealnie się  sprawdza w problemach skórnych, np. wypryskach, łupieżu, łuszczycy, a także w chorobach zapalnych stawów, np. reumatoidalne zapalenie stawu, łuszczycowe zapalenie stawu, czy zwyrodnienia stawów.

Sól Epsom do czego można używać?

Soli Epsom można używać na wiele sposobów. Dodana do kąpieli z dodatkiem naturalnego olejku eterycznego zapewnia poczucie relaksu, wyciszenia i odprężenia. Nie zaleca się wtedy dodawania  do wody detergentów. Świetnie sprawdza się przed snem. Idealnym zastosowaniem soli gorzkiej jest dodanie jej do ciepłej wody w celu moczenia stóp, gdzie pomocna jest w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu, grzybicy stóp, czy nawet w przypadku dny moczanowej. Kompresy z soli Epsom sprzyjają redukowaniu bolesności stawów i mięśni po stłuczeniach lub zwichnięciach.  Można jej również dodać do naturalnych kosmetyków i świetnie się sprawdzi jako maseczka do twarzy lub odżywka do włosów. Dodawana na gąbkę pomaga wykonać skuteczny masaż oraz peeling ciała. Zastosowań soli angielskiej jest bardzo dużo i można jej przypisać ogrom korzyści, dlatego warto zaopatrzyć się w ten naturalny produkt i czerpać z jej terapeutycznego wpływu na ogranizm. Sól epsom wykorzystywana jest w naszym gabinecie do floatingu – dzięki czemu połączysz relaks z oczyszczeniem organizmu i naładowaniem się magnezem.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice