Ekspert radzi: Jak dbać o stopy?

Jak dbać o stopy?

Większość z nas zwraca uwagę na sylwetkę, ubiór, muskulaturę czy fryzurę. Jesteśmy przekonani, ze te elementy są najważniejsze w postrzeganiu nas. Niestety często zapominamy o częściach ciała, które niemal zawsze są zakryte-myślę tu o stopach. Mało, kto zdaje sobie sprawę, że stopy są jedną z ważniejszych partii naszego ciała. To one noszą całymi dniami nasz ciężar. Dzięki nim możemy się przemieszczać i wędrować po świecie. O stopy warto dbać nie tylko latem, gdy są one widoczne, ale koniecznie trzeba to robić przez cały rok. Bardzo ważne dla naszych stóp jest nawilżanie. Gdy chcemy zakupić krem do stóp zwracajmy szczególną uwagę na jego skład. Dobre kremy do pielęgnacji i nawilżania stóp mają w swoim składzie naturalne oleje roślinne i mineralne. Często kremy do stóp zwierają lanolinę oraz mentol, który odświeża nasze stopy i zapobiega ich nadmiernemu poceniu się. Do mycia stóp najlepiej używać specjalnych preparatów z kwasem mlekowym.

Codzienne pielęgnacja kluczem do dbania o stopy

Codzienna pielęgnacja stóp powinna zawierać mycie i ścieranie martwego naskórka pumeksem. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas tych zabiegów ścieramy martwy naskórek, który podczas chodzenia, obcierania i nacisku gromadzi się na naszych stopach. Brak ścierania naskórka może skutkować odciskami, modzelami i nagniotkami. Po zabiegu mycia i ścierania nie zapomnijmy o nawilżeniu stóp dobrym kremem. Co jakiś czas powinniśmy stopy dokładnie wymoczyć. Najlepiej robić to w ciepłej wodzie z dodatkiem soli morskiej, płatków mydlanych bądź olejków eterycznych. Bardzo ważny dla pięknych i zadbanych stóp jest pedicure. Można na niego się wybrać do gabinetu kosmetycznego lub wykonać go samemu w domu.

Profesjonalny pedicure jak dbać o stopy?

Wykonując pedicure pamiętajmy, aby paznokcie skracać zawsze na prosto, dobrze je opiłować jak i również zadbać by na naszej płytce paznokciowej był pięknie położony błyszczący lakier. Gdy nasze stopy są zdrowe dbanie o nie jest trudne. Inaczej sprawa wygląda, gdy nasze stopy chorują. Zwykłe dbanie o stopy nie pomaga również, gdy: stopa ulegnie urazowi, zakazimy się grzybicą stóp czy paznokci, na stopach pojawią się kurzajki, mamy problemy z krążeniem, mamy cukrzycę. W opisanych wcześniej przypadkach należy koniecznie udać się do lekarza.

Kiedy do lekarza

Konsultacja lekarza i odpowiednie leczenie jest tutaj bardzo ważne. Po leczeniu dużo łatwiej będzie nam dbać o stopy. Infekcjom stóp można zapobiegać stosując się do kilku podstawowych zasad. Idąc na basen czy do sauny zawsze noś klapki, jeżeli często chodzisz na basen, używaj specjalnych profilaktycznych kremów zapobiegających grzybicy. Koniecznie myj dokładnie stopy a jeszcze dokładniej je wycieraj. Noś tylko i wyłącznie bawełniane skarpetki, regularnie czyść i dezynfekuje prysznic i wannę. Pozwoli Ci to zachować pełną czystość.

 

 

Jeśli szukasz kogoś, kto profesjonalnie zadba o twoje paznokcie zapraszam do działu manicure. 

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz zadbać kompleksowo o swoją ciało to zapraszamy tutaj.

 

FIZJODIET MEDICAL SPA & Masaż Katowice

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice