Terapia R.E.S.T – floating leczy?

Terapia R.E.S.T – floating leczy?

Terapia R.E.S.T

Floating, zwany również terapią R.E.S.T. bądź Terapią Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej może pełnić rolę swojego rodzaju regularnej terapii odpowiedzialnej za poprawę zdrowia psychicznego jednostki.

  1. Regularne kąpiele w soli Epsom redukują silny oraz długotrwały stres. Terapia R.E.S.T. nastawiona jest na pełen relaks organizmu. Sesje pozbawione całkowitej ingerencji bodźców zewnętrznych niwelują napięcie mięśni, oczyszczają mózg z negatywnych myśli, a także działają kojąco na duszę. Floating to jedna z niewielu terapii uwalniająca ciało i umysł z większości czynników stresogennych – zarówno stresorów pierwotnych jak i wtórnych środowiskowych.
  2. Floating skutecznie redukuje bezsenność. Regularne sesje wpływają nie tylko na długość, ale również na jakość snu. Terapia R.E.S.T. niweluje tzn. chroniczne zmęczenie oraz rozdrażnienie, a także poprawie ogólne samopoczucie. Floating oddziałuje przede wszystkim na przyczyny bezsenności – nadmierne obciążenie emocjonalne, gonitwę myśli, przeciążenie psychiczne i fizyczne, urazy psychiczne, skłonność do nadmiernego przejmowania się, szeroko pojęte obawy etc. Relaks w kabinie floatingowej uwalnia od napięcia, stresu oraz zmartwień, co natomiast prowadzi do całkowitego wyeliminowania problemów z bezsennością.
  3. Sesje floatingu są nieocenione, jeśli chodzi o leczenie depresji. Należy zaznaczyć, że terapia R.E.S.T. nie leczy, a wspomaga leczenie – pozwala zredukować tak groźny dla chorych stres. Kabina floatingowa ma wpływ na produkcję endorfin (hormonów szczęścia) oraz redukcję kortyzolu (hormonu stresu). Regularne sesje stopniowo redukują oznaki depresji, poprawiając nastrój danej osoby. Dodatkowo zaobserwować można wzrost energii i optymizmu, wzrost popędu płciowego, poprawę jakości snu.
  4. Terapia R.E.S.T. w połączeniu z klasyczną terapią sprzyja leczeniu nałogów oraz zaburzeń odżywiania. Liczne badania potwierdzają, że osoby korzystające z floatingu stopniowo ograniczają ilość pitego alkoholu czy palonych papierosów. Dodatkowo, terapia działa na wszystkie uzależnienia psychiczne, w tym uzależnienie od środków farmakologicznych.
  5. Floating redukuje nie tylko depresję, ale również nerwicę. Już regularne, godzinne sesje pozwalają się wyciszyć i uspokoić, zmniejszają natężenie natrętnych myśl, eliminują czynniki rozpraszające oraz niwelują strach przed porażką.

Terapia R.E.S.T podsumowanie

 

Terapia ta niesie za sobą bardzo wiele dobrych wyników, natomiast należy pamiętać, że nie jest ona odzielną terapią i powinna być wykorzystana jedynie jako wspomaganie terapii. W nitektórych krajach (np. Szwecji) floating jest nawet refundowany przez służbę zdrowia.

 

Jeśli chciałbyś spróbować najlepszego floating Katowice to zapraszamy

FIZJODIET MEDICAL SPA

Najlepszy floating Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice