Zastosowanie biostymulatorów w kosmetologii

Zastosowanie biostymulatorów w kosmetologii

Biostymulatory to preparaty, które mają na celu odnowę struktury skóry, poprzez intensyfikowanie kolagenu oraz elastyny zawartych w skórze, jak również wzmożenie produkcji fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Od pewnego czasu wzrasta zainteresowanie biostymulatorami skóry w kosmetologii i medycynie estetycznej. Na rynku obecnie istnieje wiele preparatów, które są dobierane odpowiednio do zapotrzebowania danej skóry. Zawierają one wyselekcjonowane składniki, które działają w określony sposób.

Przebieg zabiegu

Przed każdym zabiegiem skóra klientki/klienta poddawana jest analizie, na bazie której można dobrać preparat zawierający takie składniki, których aktualnie potrzebuje skóra. Zabieg ten jest mało inwazyjny, polega na iniekcji (poprzez igłę i strzykawkę) preparatu wprost do skóry właściwej, co pozwala na praktycznie całkowite wchłonięcie preparatu, gdyż omijana zostaje bariera naskórkowa, która mogłaby zatrzymać część składników aktywnych zawartych w preparatach. Metoda ta pozwala na opracowanie dowolnego miejsca na skórze. Poza twarzą są to także: dłonie, szyja, dekolt itp.

Efekty zabiegowe

Do najczęstszych rezultatów, jakie można uzyskać poprzez iniekcję preparatu należą: dogłębne nawilżenie, ujędrnienie, uruchomienie komórkowych mechanizmów naprawczych, walkę z wolnymi rodnikami oraz pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny w skórze. Mówiąc krótko – biostymulatory pozwalają na naturalny lifting skóry tam, gdzie aktualnie potrzebuje tego skóra. Należy również zaznaczyć, że metoda iniekcji biostymulatorów nie wyrówna braków aminokwasów, peptydów czy witamin, gdyż tego zazwyczaj brakuje w górnych warstwach skóry, a metoda ta działa dogłębniej. Natomiast preparaty zawarte w biostymulatorach pobudzą tkanki do naturalnej regeneracji. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób chcących wygładzić zmarszczki, poprawić jędrność i elastyczność skóry, zwiększyć poziom nawilżenia, jak również dla osób, które chcą odbyć terapię odżywiająca skórę przed i po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych. Po wykonaniu takiego zabiegu efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy, co jest bardzo zachęcające, gdyż zabieg ten jest mało inwazyjny.

Przeciwwskazania do zabiegu z biostymulatorami

Należy również zaznaczyć, że każdy zabieg ma przeciwwskazania do jego wykonania i tak jest też i w tym przypadku. Należą do nich: ciąża i okres karmienia piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, niewiadomego pochodzenia zmiany skórne, choroby autoimmunologiczne oraz nowotworowe.

Zastosowanie biostymulatorów w kosmetologii, to krok w przyszłość ku poprawie wyglądu skóry. Należy jednak pamiętać, że regularność oraz stosowanie się do zaleceń osoby wykonującej zabieg jest kluczowe aby wykorzystać pełen potencjał preparatu oraz osiągnąć najoptymalniejsze efekty.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice