Leczenie łysienia

Czym jest łysienie?

Łysienie występuje, gdy w mieszkach włosowych stopniowo zatrzymuje się proces wytwarzania włosów. Spośród przyczyn występowania łysienia wyróżnić można szczególnie: stres, przyjmowanie leków, chemioterapię, zaburzenia hormonalne. Aby móc skutecznie leczyć łysienie, należy najpierw określić przyczynę jego występowania i typ tego łysienia.

Wyróżnić można następujące przyczyny.

  • Łysienie androgenowe- spowodowane jest zaburzeniami w proporcji między żeńskimi a męskimi hormonami płciowymi. Łysienie zaczyna się od środkowej części głowy i poszerza się.
  • Łysienie plackowate- łysienie pojawia się miejscowo tworząc kulisty kształt. Występuje z bliznowaceniem lub bez bliznowacenia. Zdarza się zdecydowanie rzadziej niż łysienie androgenowe. Przyczyny występowania tego rodzaju łysienia nie są dokładnie znane, ale przypuszcza się, że może być ono wynikiem chorób lub może wynikać z czynników takich jak stres.

Typy łysienia

  • łysienie z bliznowaceniem – odwracalne, występuje częściej, cebulki włosów są jedynie osłabione.
  • łysienie bez bliznowacenia – nieodwracalne, cebulki włosów obumierają.

Aby określić typ oraz przyczynę łysienia stosuje się:

  • badanie pod trichogramem- badanie stanu włosów i skóry głowy pod mikroskopem. Pokazuje ono fazę wzrostu włosa i stan cebulek włosów.
  • Badanie krwi- pozwala określić ilość hormonów, żelaza oraz ferrytyny.
  • Określenie typu łysienia przez lekarza

Terapie wzmacniające i regenerujące włosy

-> Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym: otrzymywane osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta, następnie jest ono odpowiednio odwirowywane, a z jego elementów uzyskuje się skondensowane płytki krwi. Tym preparatem nakłuwa się skórę głowy. Płytki krwi pobudzają mieszki włosowe do pracy poprzez zawarte w nich czynniki wzrostu. Nakłuwanie skóry głowy dotlenia ją, poprawia ukrwienie, działa regenerująco.

-> Laseroterapia: polega na codziennym naświetlaniu skóry głowy laserem biostymulującym z użyciem światła czerwonego lub podczerwonego. Naświetlanie trwa ok 30 minut i należy  je wykonywać przez ok 2 miesiące.Terapia ta stymuluje wzrost włosa.

-> Terapia łączona: mezoterapia osoczem bogatopłytkowym + laseroterapia: najbardziej skuteczna metoda, gdyż obie terapie stosują inne mechanizmy w leczeniu łysienia.

-> Tlenoterapia: aplikuje się tlen skondensowany 93% za pomocą aerografu. Efektem jest między innymi dotlenienie skóry głowy oraz pobudzenie krążenia.

-> Mezoterapia igłowa i mikroigłowa: za pomocą nakłuć skóry głowy podaje się substancję czynną mającą na celu pobudzenie wzrostu włosów

-> Karboksyterapia: za pomocą specjalnej aparatury pod odpowiednim kątem podaje się do wnętrza skóry głowy dwutlenek węgla w odpowiednich dawkach. Zabieg rozszerza naczynia krwionośne i dotlenia krew.

Obecnie dziedzina kosmetyki ma do zaoferowania wiele metod pomagających leczyć łysienie. Ich dobór zależy od przyczyny wystąpienia łysienia i jego typu. Aby wzmocnić włosy od wewnątrz ważne jest też odpowiednie odżywianie i stosowanie diety zapewniającej odpowiednią podaż witamin i minerałów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą salon kosmetyczny katowice

 

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice