Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy jest świetnym sposobem na pozbycie się problematycznych zaskórników, wągrów czy innych zanieczyszczeń ze skóry twarzy. Oczyszczanie twarzy może być manualne, laserowe albo mechaniczne. Czym zabiegi te odróżniają się od siebie? Który z nich warto wybrać? Wyjaśniamy!

Manualne oczyszczanie twarzy

Dzięki temu rodzajowi oczyszczania twarzy można pozbyć się niechcianych zaskórników. Kosmetyczka na samym początku zabiegu dokładnie usuwa makijaż bądź jego resztki, a następnie wykonuje peeling, by pozbyć się zrogowaciałej warstwy naskórka.  Następnie, na skórę nakładany jest rozmiękczający preparat, wzmocniony strumieniem pary. Kosmetyczka skutecznie usunie dzięki temu zalegające zanieczyszczenia w porach, uciskając je palcami – oczywiście, w rękawiczkach. Kiedy oczyszczanie twarzy już zostanie przeprowadzone, na twarz pacjentki położona zostanie maska o łagodzącym i przeciwzapalnym działaniu, a także krem ochronny. To świetny zabieg oczyszczający dla każdego typu cery, oprócz naczyniowej (przez wykorzystanie pary wodnej). Z zabiegu manualnego oczyszczania twarzy nie mogą skorzystać również pacjentki posiadające:

– aktywną opryszczkę,
– alergię,
– trądzik różowaty,
– inne stany zapalne skóry.

Oczyszczanie twarzy mikrodermabrazją diamentową

Tego typu oczyszczanie twarzy nazywane bywa również mikropeelingiem, polegającym na ścieraniu zrogowaciałego naskórka diamentową głowicą z wykorzystaniem próżni. Naskórek ścierany zostaje warstwa po warstwie, aż do momentu uzyskania optymalnych i oczekiwanych przez pacjentkę rezultatów. Dzięki mikrodermabrazji skóra zostanie oczyszczona ze wszystkich zaskórników. Zdecydować mogą się na nią panie z cerą, która nie jest problematyczna.

Laserowe oczyszczanie twarzy

Najczęściej metoda ta łączona jest z mikrodermabrazją. Po zabiegu mikrodermabrazji stosuje się zabieg antybakteryjny laserem. Dzięki wiązkom lasera pacjentka zyska ochronę przeciw tworzeniu się nowych stanów zapalnych na twarzy. Na oczyszczoną skórę nałożone zostaje odpowiednie serum w postaci ampułki, dopasowanej do potrzeb danej cery. Następnie, wprowadza się je w głąb skóry przy użyciu promieniowania lasera. Zabieg wskazany jest raczej dla tych kobiet, które nie mają problemów z cerą naczyniową bądź skłonną do podrażnień.

Oczyszczanie twarzy za pomocą peelingu kawitacyjnego

To doskonała metoda, pozwalająca dogłębnie oczyścić skórę twarzy, nie podrażniając jej. Dzięki peelingowi można dokładnie usunąć zrogowaciały naskórek, a także poprawić nawodnienie skóry. Polecany jest on do wszystkich typów cery – także wrażliwej, naczyniowej i cienkiej. Oczyszczanie twarzy za pomocą peelingu kawitacyjnego polecane jest zwłaszcza paniom posiadającym problemy z przetłuszczającą się skórą, rozszerzonymi porami, przebarwieniami czy brakiem sprężystości skóry. Dzięki peelingowi kawitacyjnemu skóra zostanie dogłębnie oczyszczona, krew i limfa pobudzone do lepszego krążenia, trądzik wyleczony, a skóra będzie lepiej dotleniona, ujędrniona, wygładzona i odświeżona.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice