Odczucia w kapsule floatingowej

Odczucia w kapsule floatingowej

Odczucia w kapsule floatingowej

Sesja floatingu odbywa się w specjalnej, przestronnej kabinie przypominającej wannę. Środek wypełniony jest wodą – do 24 centymetrów – z rozpuszczoną w niej solą Epsom (500 kg). Drogę do kapsuły wskazuję przyjemne dla oka, niebieskie światło. Osoba wchodzi do środka i układa się w wygodnej dla siebie pozycji – na wznak. Duże stężenie soli sprawia, że ciało swobodnie unosi się na powierzchni wody. Temperatura zbliżona jest do temperatury ciała człowieka – wynosi około 35 stopni Celsjusza. Na życzenie Klienta istnieje możliwość skorzystania ze specjalnej poduszki pod głowę. Przez kilka pierwszych minut sesji z głośników wydobywa się przyjemny, relaksujący dźwięk fal. Następnie zarówno światło jak i dźwięki całkowicie zanikają. Osoba znajdująca w środku wyzbywa się wszystkich fizycznych ograniczeń. Ciemność, cisza oraz brak grawitacji sprawiają, że umysł i ciało wchodzą w stan głębokiego relaksu. Sesja trwa 600 minut.

Sesja a odczucia w kapsule floatingowej

Sesja może odbywać się w całkowitej ciemności oraz ciszy bądź z włączoną muzyką oraz delikatnym oświetleniem LED w kolorze niebieskim. Osoby, które cierpią na nawracające się napady paniki – boją się zamkniętych pomieszczeń, ciemności, wody czy zaniku zmysłów – mogą w każdej chwili przerwać sesję za pomocą specjalnego przycisku alarmowego.

Sesja w kabinie floatingowej wprowadza ciało i umysł w stan głębokiego relaksu. Całość jest w pełni przyjemna – zarówno dla ciała jak i dla ducha. W przypadku stanów lękowych istnieje możliwość szybkiego zawiadomienia personelu, który natychmiast otworzy kapsułę. Będąc w środku osoba czuje całkowicie „wolna”. Wszechobecna cisza i spokój działają kojąco przede wszystkim na nerwy. Brak siły grawitacji oraz redukcja bodźców zewnętrznych do 90 proc. pozwala się odprężyć. Zwiększona produkcja endorfin (hormonów szczęścia_ znacząco zmniejsza kortyzol (hormon stresu), a tym samym pozwala pozbyć się stanów depresyjnych oraz lękowych bądź uśmierzyć ból. Floating daje wyraźne efekty już po pierwszej sesji.

Pojedyncza sesja floatingu zalecana jest osobom, które pragną zobaczyć na czym polega i jakie efekty daje terapia R.E.S.T. Aby w pełni wykorzystać uzdrawiającą moc relaksacji w soli Epsom warto wykupić pakiet sesji bądź zdecydować się na sesję dłuższą, aniżeli standardowa. W kapsule możemy spędzić od 60 nawet do 300 minut.

 

Jeśli chciałbyś spróbować najlepszego floating Katowice to zapraszamy

FIZJODIET MEDICAL SPA

Najlepszy floating Katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice