Jak poprawnie wykonać manicure

Jak poprawnie wykonać manicure

Przede wszystkim dobrze zrobiony manicure jest estetyczny a składa się na to kilka czynników.

Aby lakier dobrze trzymał się płytki paznokciowej trzeba ją odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem powinno być usunięcie starego lakieru oraz zmatowienie płytki paznokciowej polerką o gradacji około 240 – 280. Następnie należy skrócić paznokcie pilniczkiem papierowym do pożądanej długości i ukształtować w jeden z następujących kształtów: migdał, kwadrat, prostokąt, „baletka” lub na okrągło.

Najważniejszym kryterium dobierania kształtu paznokcia powinien być kształt dłoni oraz paznokcia i upodobanie klienta. Wolny brzeg paznokcia powinien być opiłowany równo w stosunku do pozostałych paznokci zarówno pod względem długości jak i kształtu. Koniec nie powinien być poszarpany ale gładki i równy.

Jednym z najważniejszych elementów składających się na dobry, estetyczny manicure jest poprawnie opracowany wał okołopaznokciowy. W pierwszej kolejności należy odepchnąć ostrożnie skórki, uważając by nie uszkodzić macierzy paznokcia, następnie wyciąć cążkami martwy, zrogowaciały naskórek i wygładzić delikatnie skórę wału okołopaznokciowego aby poprawić wygląd skóry. Na tym etapie paznokieć razem z otoczką powinien wyglądać estetycznie i czysto.

Jak poprawnie wykonać manicure – malowanie

Kiedy paznokcie i skórki uzyskały już pożądany wygląd pora na pomalowanie płytki paznokciowej. Dobrze pomalowana płytka paznokciowa odznacza się przede wszystkim brakiem zacieków na skórkach i brakiem niedomalowanych fragmentów. Powierzchnia paznokcia powinna być równa, bez wzgórków, ubytków, grudek, pęcherzyków powietrza czy zanieczyszczeń.
Jeżeli wykonujemy manicure bez malowania należy wypolerować płytkę paznokciową polerką o wysokiej gradacji aby nadać paznokciom pięknego, zdrowego połysku.

Na koniec należy zaaplikować pielęgnacyjną oliwkę do skórek na skórę wału okołopaznokciowego, najlepiej witaminową aby wzmocnić i odżywić skórę.

 

Jeśli szukasz trwałego i dobrze zrobionego manicuru  zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą

 

Interesuje Cię temat manicure? Zapraszamy na naszego bloga:

  1. Paznokcie żelowe
  2. Jak poprawnie wykonać manicure
  3. Manicure termiczny
  4. Manicure wykrywający pigułkę gwałtu
  5. Manicure winylowy
  6. Manicure japoński
  7. Manicure french
  8. Manicure biologiczny
  9. Manicure tytanowy
  10. Manicure hybyrydowy

FIZJODIET MEDICAL SPA

Najlepszy manicure Katowice

About Author

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice