Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny katowice

Peeling kawitacyjny nazywany bywa inaczej kawitacją. To specyficzny zabieg, polegający na oczyszczeniu skóry za pomocą jej złuszczenia. Peeling kawitacyjny działa o wiele głębiej, niż peeling stosowany w domu, jednak nie wywołuje przy tym uszkodzeń skóry. Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu, jakim jest peeling kawitacyjny? Wyjaśniamy!

Na czym polega peeling kawitacyjny katowice?

W procesie wykonywania zabiegu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Zachodzi ona pod wpływem zmniejszania ciśnienia, kiedy to faza ciekła zmienia się w fazę gazową. Właśnie dlatego zaleca się, by przed zabiegiem skóra pacjenta była nieco wilgotna. Kiedy ultradźwięki emitowane z urządzenia zetkną się ze skórą, utworzą się mikropęcherzyki, ulegając następnie destrukcji. Właśnie to zjawisko wpływa na rozbijanie się starego, zrogowaciałego naskórka i zastąpienie go nowym.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Każda cera potrzebuje od czasu do czasu zostać złuszczona. Właśnie dlatego peeling kawitacyjny będzie dobrym rozwiązaniem dla każdej skóry, nie tylko tej problematycznej. Zabieg polecany jest zwłaszcza osobom zmagającym się z:

– trądzikiem różowatym,
– trądzikiem pospolitym,
– wągrami,
– zaskórnikami.

Peeling kawitacyjny doskonale działa zwłaszcza na cerę tłustą i mieszaną, zmniejszając problematyczne świecenie się skóry twarzy, a także nadmierne wydzielanie sebum. Osoby z suchą skórą zyskają dzięki peelingowi kawitacyjnego więcej blasku, a zmagające się ze zmarszczkami mogą pozbyć się ich drobnej ilości. Peeling kawitacyjny katowice polecany jest również dla osób z przebarwieniami. Jest to także świetny zabieg poprzedzający nawilżenie czy odżywienie cery, powodując szybsze wchłanianie się aktywnych składników w skórę twarzy.

Żeby nie ryzykować z wystawianiem złuszczonej skóry na słońce, zabieg peelingu kawitacyjnego powinno się wykonywać na przełomie jesieni i zimy.

Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego?

Zabieg ten trwa od 30 do 60 minut. Pacjent powinien przyjść na zabieg bez makijażu. Kosmetyczka oczyści skórę żelem bądź tonikiem, a następnie położy serum na skórę, dopasowane do typu cery pacjenta. Następnie przeprowadzony zostanie zabieg za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Oczyszczona zostanie każda partia skóry twarzy, ze skupieniem na najbardziej problematycznych sferach – np. brodzie, czole czy nosie.

Zabieg nie jest bolesny, jednak może nieco łaskotać. Pacjenci często porównują to uczucie do masowania twarzy przy pomocy szczoteczki elektrycznej. Dzięki peelingowi kawitacyjnemu usunięty zostanie cały zrogowaciały naskórek. Zabieg zakończony zostanie mikromasażem bądź nałożeniem nawilżającej maseczki, która świetnie odświeży skórę pacjenta.

O czym trzeba pamiętać?

Dzień po zabiegu peelingu kawitacyjnego skóra może być nieco zaczerwieniona. Właśnie dlatego lepiej jest umówić się z kosmetyczką co najmniej na kilka dni przed planowanym wyjściem. Po zabiegu należy osłaniać skórę przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Należy też stosować krem z filtrem minimum SPF 20, przez 3 tygodnie po wykonaniu peelingu kawitacyjnego.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice