Charakterystyka skóry 50+
Skóra dojrzała charakteryzuje się zmniejszoną elastycznością skóry, z widocznymi już zmarszczkami. Ponadto jest ona zdecydowanie cieńsza, przeważnie o żółtym lub nawet szarym zabarwieniu, które jest efektem zaburzonych procesów melanogenezy. Dodatkowo może występować niekontrolowane złuszczanie, świąd, podrażnienie, tendencja do powstawania zmian wyraźnie przesuszonych oraz licznych teleangiektazji. Przede wszystkim kondycja skóry będzie uwarunkowana od czynników zewnątrzpochodnych, diety, a także stylu życia. Nie u każdej kobiety procesy starzenia się skóry będą ujawniały się według tych samych zasad. Ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zadbać o kondycję i poprawę wyglądu skóry, dlatego w tym celu niezbędne jest wytyczenie pewnych kierunków działań profilaktycznych, które pozwolą opóźnić naturalne procesy starzenia się skóry.
Zabiegi dedykowane dla cery 50+
Zabiegi przeciwstarzeniowe powinny być w miarę możliwości wcześnie wdrażane. O największym znaczeniu będą tutaj wszelkie zabiegi gabinetowe, które będą stymulowały syntezę kolagenu i produkcję elastyny i glikozaminoglikanów, o działaniu rozjaśniającym i dotleniającym skórę, wzmacniającym funkcję bariery naskórkowej oraz o aktywacji czynników wzrostu. W tym celu szczególnie dedykowane są takie zabiegi gabinetowe jak: fala radiowa, mezoterapia bezigłowa i mikroigłowa, peelingi chemiczne, karboksyterapia, czy mikrodermabrazja diamentowa. Warto w tym celu udać się do gabinetu, aby ustalić odpowiedni plan zabiegowy, który będzie adekwatny do potrzeb skóry.
Substancje aktywne dedykowane cerze 50+
Według wielu doniesień naukowych istnieją pewne substancje aktywne, które maja dobroczynne działanie przeciwstarzeniowe. Przede wszystkim są to: retinoidy (tretinoina, retinol), kwas glikolowy oraz witamina C. Warto pamiętać, aby wybierać te produkty z witaminą C o stężeniu min. 10% i pH poniżej 3,5 o stabilnej postaci , np. L-askorbinianu. Kolejną ważną kwestią jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, które będą chroniły przed fotostarzeniem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na takie substancje aktywne jak: wyciągi roślinne zawierajace antyoksydanty, np. zielona herbata, miłorząb japoński, koenzym q10, fitoestrogeny i flawonoidy, ceramidy czy peptydy biomimetyczne. W wolnych chwilach warto wykonać automasaż twarzy, który spowolni powstawanie zmarszczek, a także pozwoli utrzymać odpowiednie napięcie skóry. Dowiedziono, że wykonywanie min. 3 razy w tygodniu 15 minutowych treningów opartych min. na automasażu twarzy przeciwdziała procesów starzenia się skóry.