Zabiegi kosmetyczne wspomagające walkę z cellulitem

Zabiegi kosmetyczne wspomagające walkę z cellulitem

Zabiegi gabinetowe wykorzystywane w walce z cellulitem.

Cellulit jest to obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowe zwyrodnienie tkanki podskórnej, uznawane za defekt kosmetyczny, dotykający głównie kobiet powyżej 20 roku życia. Przybiera wygląd pofałdowanych nieregularności skóry, głównie w okolicy brzucha, pośladków, bioder i ud. Zwykle towarzyszy zaburzeniom hormonalnym, również tym pojawiającym się podczas okresu dojrzewania i menopauzy. Cellulit ma swoje rodzaje oraz stadia zaawansowania. Konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą pozwala na dobór odpowiedniej metody walki z cellulitem, która opiera się o poprawę krążenia, zmniejszenia obrzęku oraz rozbicia złogów tkanki tłuszczowej. Do grupy zabiegów, które warto wykonać w gabinecie kosmetycznym należy zaliczyć endermologię, kriolipolizę, liposukcję kawitacyjną czy presoterapię.

Skuteczność zabiegów gabinetowych w walce z cellulitem.

Endermologia, inaczej zwana masażem podciśnieniowym jest zabiegiem aparaturowym, który w sposób nieinwazyjny pozwala zredukować obrzęki, cellulit wodny oraz tłuszczowy, wymodelować sylwetkę, także poprawić elastyczność skóry. Technologia ta łączy w sobie techniki masażu ujędrniającego, antycellulitowego oraz drenażu limfatycznego, przez co skutecznie rozbija złogi tłuszczowe i stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
Kriolipoliza polega na schłodzeniu tkanki tłuszczowej do temperatury od 5 do -10°C, w celu doprowadzenia do rozpadu komórek tłuszczowych, bez uszkodzenia otaczających je tkanek. Jest jedną z najlepszych alternatyw dla zabiegów inwazyjnych jak np. liposukcja, pod warunkiem, że jest dobrze wykonana przez specjalistę.
Liposukcja kawitacyjna należy do grupy bardzo przyjemnych zabiegów antycellulitowych, w którym poprzez działanie ultradźwięków niskiej częstotliwości, dochodzi do uszkodzenia błon komórek tłuszczowych, uwolnienia z nich tłuszczy i odtransportowania ich do wątroby.
Presoterapia to metoda intensywnego drenażu limfatycznego, wykonywanego przez rękawy uciskowe, obsługiwane poprzez specjalną aparaturę. Ma na celu wspomóc transport do wątroby uwolnionego z komórek tłuszczu, we wcześniej wykonanych zabiegach jak np. liposukcja kawitacyjna.

Jak wzmocnić efekty ?

W celu uzyskania efektów, zabiegi muszą być wykonywane w serii, w odpowiednich odstępach czasowych ustalonych ze specjalistą. Konieczne jest też wykluczenie przeciwwskazań dla każdej z dostępnych terapii. Należy pamiętać, że każdy z zabiegów antycellulitowych ma działanie 2 / 2 wspomagające walkę z problemem. Aby osiągnąć pożądane efekty konieczne jest przestrzeganie diety i wprowadzenie w życie aktywności fizycznej.

Autor artykułu: kosmetolog Sandra Stępień

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA

Jeśli po całym dniu pracy marzysz tylko o tym, aby zdjąć firmowy uniform i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jeśli masz ochotę na chwilę zapomnienia i oddania się przyjemnościom dla ducha i ciała. Jeśli chcesz spędzić przyjemny czas w relaksacyjnej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapraszamy do naszego SPA, w którym odnajdziesz to, czego szukasz. Jako małżeństwo fizjoterapeuty i kosmetologa dobrze wiemy, jak ważne są profesjonalizm i zaangażowanie. Nasz zespół składa się z osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient wyszedł usatysfakcjonowany i szczęśliwy z naszego rodzinne SPA. Specjalizacje: SPA katowice, masaż katowice, floating katowice, salon kosmetyczny katowice, manicure katowice